Co "Breaking Bad" ma wspólnego z "Pulp Fiction"?

"Breaking Bad" (Fot. AMC)

"Breaking Bad" (Fot. AMC)

Pewien fan zmontował sceny z "Breaking Bad" ze scenami z "Pulp Fiction", by udowodnić, że Vince Gilligan trochę się inspirował kultowym filmem Quentina Tarantino. Rzeczywiście - niektóre podobieństwa są uderzające.

Vince Gilligan niewątpliwie oglądał "Pulp Fiction" i podobnie jak wielu innych twórców, zaczerpnął ze słynnego filmu trochę inspiracji. Jorge Luengo Ruiz zmontował filmik, który zawiera wszelkie możliwe podobieństwa pomiędzy "Breaking Bad" a obrazem Tarantino.

Jest ich sporo: spotkanie w jadłodajni, podobne ujęcia z otwieraniem samochodowych bagażników, czytanie książki w toalecie, bardzo podobna scena z braniem narkotyków. A na dodatek grana przez Krysten Ritter Jane jest uderzająco podobna do Mii Wallace. Poza tym warto pamiętać, że "Mr. White" to bardzo bezpośrednie odniesienie do "Wściekłych psów".

Vince Gilligan niewątpliwie filmy Tarantino zna i lubi, a jeśli jakieś referencje były, nie znalazły się w "Breaking Bad" przypadkiem. Pojawiały się już one zresztą wcześniej na różnych blogach - o, choćby tutaj. To wideo nie jest więc niczym nowym, ale i tak ogląda się je świetnie. Wiedzieliście, że tych nawiązań było aż tyle?

  • Gosiaczek

    Świetnie zmontowane :D:D:D:D

  • Anonim

    ale gunwo!

  • RAWAQ

    TĘSKNIE !!!!!!!!!!!!