Nasze podsumowanie tygodnia - serialowe hity i zero kitów!

"The Crown" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9

W tym tygodniu królowa jest tylko jedna i tak się składa, że należy do Netfliksa. Poza tym wyróżniamy "Młodego papieża", "Jane the Virgin", "Rectify" i nie tylko.

HIT TYGODNIA: Kulisy królewskiego życia w "The Crown"

"The Crown" (Fot. Netflix)

"The Crown" (Fot. Netflix)


Nie wiemy, ile odcinków "The Crown" zdążyliście już obejrzeć, więc nie będziemy rzucać wielkimi spoilerami (na bardziej szczegółowe teksty jeszcze przyjdzie pora), ale nie będzie nam to przeszkadzać w jeszcze jednej porcji zachwytów. Bo nowy serial Netfliksa jak najbardziej na takie zasługuje. "The Crown" to produkcja dokładnie taka, jaką miała być – ogromna i imponująca rozmachem, począwszy od najdrobniejszych detali przepięknych kostiumów, a skończywszy na olśniewających scenach plenerowych.

Obok tego ogromu jest jednak druga strona medalu, nie mniej interesująca, bo sprawiająca, że od serialu piekielnie trudno się oderwać. Są to kulisy królewskiego życia, które na co dzień pozostają zasłonięte przed wścibskim okiem opinii publicznej. Twórca "The Crown", Peter Morgan, podchodzi jednak do sprawy z wyczuciem i nie atakuje nas tanimi sensacjami i brukowymi skandalami. Jego wizja brytyjskiej monarchii to przede wszystkim historia fascynujących ludzi. Odkrycie, że za murem wyniosłości kryją się prawdziwe emocje, w tym mnóstwo pretensji i skrywanego żalu to ożywcze spojrzenie, nadaje bowiem ludzkie oblicze postaciom, których raczej byśmy o takie nie podejrzewali.

Zarówno Elżbieta, jaki i Filip czy cała reszta rodziny to postaci, o których można by długo dyskutować, a na nich przecież "The Crown" się nie kończy. To imponujące pod każdym względem widowisko. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9
 • hqvkamil

  Każdy odcinek to na końcu szczena opada i ciężko się pozbierać

 • Katarzyna

  Intro Młodego Papieża obejrzałam już z 10 razy, jest bezbłędne! I na chwilę obecną- po 4 odcinkach- serial to dla mnie mocne 9.5/10

  • KIKI

   plus rzeźba Jana Pawła II przygniecionego meteorytem, czołówka cudo