5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Night Manager" (Fot. BBC)

0

Najlepsze seriale 2016 roku wg Brytyjczyków. Showtime już wypuścił premierę 6. sezonu "Homeland". Zdjęcia ze styczniowego powrotu "Supernatural". A oprócz tego półnagi Poldark w kąpieli i nie tylko.

1. Najlepsze seriale 2016 roku wg Brytyjczyków. Brytyjczycy zdecydowanie bardziej cenią własne seriale od amerykańskich - a oto kolejny dowód. Serwis Radio Times wybrał 40 najlepszych seriali roku. W pierwszej dziesiątce znajdziecie takie tytuły, jak "National Treasure", "Planet Earth II", "The Crown", "The Missing", "Fleabag", "Happy Valley", "Line of Duty" czy "The Night Manager" (który wygrał ranking). Pierwsze dwa amerykańskie seriale, "Westworld" i "Stranger Things", znajdują się dopiero w drugiej dziesiątce. Kolejne dziesiątki tutaj i tutaj. Polecamy, bo to świetny przegląd wszystkiego, co było w tym roku warte uwagi w brytyjskiej telewizji.

2. Brytyjczycy wybrali także swój ulubiony telewizyjny moment roku. Tutaj też nie ma zaskoczenia - rok temu rządził Poldark bez koszulki, teraz wygrywa nagi Poldark w wannie. Cały ranking tutaj.

poldark456

3. Showtime już wypuścił premierę 6. sezonu "Homeland". Na 17 dni przed telewizyjną premierą Showtime wrzucił do swojego serwisu VoD (a także m.in. na Hulu) pierwszy odcinek 6. sezonu "Homeland".

4. Zdjęcia ze styczniowego powrotu "Flasha". Nowy odcinek "Flasha" nosi tytuł "Borrowing Problems from the Future", zdjęcia są dostępne tutaj.

5. Zdjęcia ze styczniowego powrotu "Supernatural". Serial wraca 26 stycznia, a trochę spoilerów i zdjęcia z powrotu znajdziecie tutaj.

supernatural-season-12-photos-117

 • Shakuahi

  Nie wiem jaki był mój ulubiony serialowy moment mijającego roku, ale z pewnością najbardziej satysfakcjonująca była ta scena, w której Demelza znonakutowała Rossa.

 • elbondo

  Czyli coś z tymi Brytolami jest mocno nie tak.

 • Kama

  Brytyjska lista trochę przydatna (jak ktoś nie widział "Happy Valley", to koniecznie - a dla mnie parę przypomnień, że np. "Mum", "Flowers", "Line of Duty" i "The Night Manager" czekają). Ale do potraktowania jednak z dystansem, bo w 10 produkcje, o których czytałam głównie, że po prostu przeciętne ("National Treasure", "Wojna i pokój").

 • michax

  Wojna i pokój rzeczywiście słaba, podobnie odcinek Holmesa noworoczny co znalazł się na liście, więc może to lista nie tyle najlepszych co najpopularniejszych seriali w UK w tym roku? Ale jakkolwiek nie oceniać to gratuluję Wielkiej Brytanii, że mają tyle dobrych seriali i jak fanem jestem od dawna angielskich produkcji to muszę przyznać, że sporo nie widziałem, a o niektórych nawet nie słyszałem jak Flowers, National Treasure. No i niektóre jakimś cudem przegapiłem, choć miałem zamiar obejrzeć, na szczęście angielskie produkcje są krótkie.