13 zimowych i wiosennych nowości, na które czekam najbardziej

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

W najbliższych miesiącach zadebiutuje kilkadziesiąt nowych seriali, z których większość nie będzie warta uwagi. Nie czekam na "24: Legacy", "Taken" czy spin-off "Czarnej listy". Czekam na "Legion", "Opowieść podręcznej" i "Żonę idealną" w nowej odsłonie.

13. "Riverdale" - polska premiera 27 stycznia na Netfliksie

Młodzieżowe produkcje CW to dla mnie czasem bardzo przyjemne guilty pleasure, a czasem źródło nieustannych frustracji. Ale ponieważ Mark Pedowitz układa ramówkę zawsze w przemyślany sposób, lubię mieć nadzieję, że i wśród proponowanych przez niego nowości będzie jakieś kolejne "Supernatural", oczywiście z czasów największej świetności - albo na drugim biegunie druga "Jane the Virgin". Dlatego sprawdzam wszystko jak leci.

"Riverdale" ma na siebie niegłupi pomysł: to osadzona we współczesności historia, której bohaterami są kultowe postacie Archie Comics, czyli przede wszystkim Archie oraz dwie dziewczyny, które na zmianę ten chłopak kocha, Betty i Veronica. Miłosne dramaty to jedno, drugie to morderstwo, tajemnica i obiecywany w zwiastunach surrealizm, dziwność i mrok.

Nie wiem, czy na obietnicach się nie skończy, ale młodzieżowe "Twin Peaks" brzmi w sumie całkiem dobrze. Miłym dodatkiem jest, że obok pięknej młodzieży obsada zawiera Luke'a Perry'ego i Mädchen Amick. Pewnie to, iż zerkam z zainteresowaniem nie tyle na Archiego, ile na starszą część obsady, jest znakiem, że nie jestem już najmłodsza. Ale po pierwsze, nic na to nie poradzimy, a po drugie Mädchen Amick w obsadzie to zawsze fantastyczna sprawa.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 • Kama

  Dla mnie z tego "Powerless" i "Seria...", ewentualnie "Taboo", "Legion", "Wielkie kłamstewka" i "The Handmaid's Tale". Na razie nie planuję "The Good Fight", bo zwiastun wygląda bardziej jak coś od Shondy niż TGW w czasach świetności...
  Poza tym czekam na "Trial & Error" i "Great News", bo wierzę w NBC ostatnio (a w Tinę Fey od dawna). I jeszcze "When We Rise", ale chyba nie ma daty premiery.

 • Michał Woźnicki

  Seria niefotunnych zdarzeń
  Iron fist
  Legion
  Taboo
  Wielkie kłamstweka
  Handmaid's tale

  Wszystkie obejrzę...

  Najbardziej zaskoczył mnie zwiastun o Zeldzie...nigdy wcześniej się nie natknąłem, a wygląda to bajecznie.

  Aaaa i Good Fight...czyli mnóstwo...muszę dobrze wyrobić harmonogram.

 • Michał

  Ja czekam na "Serię niefortunnych zdarzeń" (chociaż NPH mnie nie przekonuje, no i sam klimat zwiastunów też nie), "Powerless" (głównie ze względu na obsadę, bo trailer wygląda średnio, ale dam serialowi szansę, bo komedie to jedna z niewielu rzeczy, które NBC wychodzą, ale którym czasem trzeba dać szansę i poczekać do drugiego sezonu), "The Handmaiden's Tale" (obsada!), "The Good Fight" (o ile uwielbiałem Alicię, tak już miałem jej dość, i już sam zwiastun nam zapowiada, że energia z początku serialu wróciła; swoją drogą ciekawe czy twórcy będą mogli sobie pozwolić na nieco więcej, skoro serial będzie tylko na CBS All Acces), "Legion" i "Big Little Lies" (obsada nie z tej ziemi, i wierzę, że potencjał dobrego materiału książkowego zostanie w pełni wykorzystany). Pewnie kiedyś sprawdzę też Taboo i Sneaky Pete.

 • Mavoy

  naprawdę KOLEJNA rzecz o Zeldzie? ;) Z całą moją sympatią dla tej pary, mają też powstać dwa filmy, z Jen Lawrence i ScarJo ;)