13 zimowych i wiosennych nowości, na które czekam najbardziej

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

4. "Seria niefortunnych zdarzeń" - polska premiera 13 stycznia na Netfliksie

W tym przypadku mamy do czynienia z małym oszustwem, bo już oglądam netfliksową "Serię niefortunnych zdarzeń" i nie muszę zgadywać, czy się udała, czy nie - ja wiem, że się udała! Nie będę jednak spoilerować naszej przedpremierowej recenzji, powtórzę tylko to, co o serialu już wiemy. Produkcja Netfliksa oparta na książkach Daniela Handlera, występującego pod pseudonimem Lemony Snicket, opowie historię trójki sierot: Wioletki, Klausa i Słoneczka Baudelaire'ów. Po tym jak ich rodzice giną w pożarze, trafiają one pod opiekę swojego jedynego krewnego, hrabiego Olafa, istne uosobienie zła i zarazem sprawcę licznych niefortunnych zdarzeń, które je spotkają.

Dzieciaki będą robić co się da, żeby przechytrzyć złego Olafa i odkryć, jak i dlaczego zginęli rodzice - ale fabuła to nie wszystko. "Seria niefortunnych zdarzeń" to surrealizm, absurd i czarny humor, jakiego zwykle nie ma w opowieściach dla dzieci. I tak, mogę Wam powiedzieć, że to rzeczywiście w serialu wyszło, również dzięki bardzo dobrze dobranej obsadzie.

Wśród twórców serialu jest sam Daniel Handler, a w obsadzie znajdują się Patrick Warburton (Lemony Snicket), Neil Patrick Harris (hrabia Olaf), Joan Cusack (sędzia Strauss), Catherine O'Hara (dr Orwell), Malina Weissman (Wioletka Baudelaire), Louis Hynes (Klaus Baudelaire), a także Aasif Mandvi (wujek Monty), Alfre Woodard (ciotka Josephine) i Don Johnson (Sir, właściciel tartaku Szczęsna Woń).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 • Kama

  Dla mnie z tego "Powerless" i "Seria...", ewentualnie "Taboo", "Legion", "Wielkie kłamstewka" i "The Handmaid's Tale". Na razie nie planuję "The Good Fight", bo zwiastun wygląda bardziej jak coś od Shondy niż TGW w czasach świetności...
  Poza tym czekam na "Trial & Error" i "Great News", bo wierzę w NBC ostatnio (a w Tinę Fey od dawna). I jeszcze "When We Rise", ale chyba nie ma daty premiery.

 • Michał Woźnicki

  Seria niefotunnych zdarzeń
  Iron fist
  Legion
  Taboo
  Wielkie kłamstweka
  Handmaid's tale

  Wszystkie obejrzę...

  Najbardziej zaskoczył mnie zwiastun o Zeldzie...nigdy wcześniej się nie natknąłem, a wygląda to bajecznie.

  Aaaa i Good Fight...czyli mnóstwo...muszę dobrze wyrobić harmonogram.

 • Michał

  Ja czekam na "Serię niefortunnych zdarzeń" (chociaż NPH mnie nie przekonuje, no i sam klimat zwiastunów też nie), "Powerless" (głównie ze względu na obsadę, bo trailer wygląda średnio, ale dam serialowi szansę, bo komedie to jedna z niewielu rzeczy, które NBC wychodzą, ale którym czasem trzeba dać szansę i poczekać do drugiego sezonu), "The Handmaiden's Tale" (obsada!), "The Good Fight" (o ile uwielbiałem Alicię, tak już miałem jej dość, i już sam zwiastun nam zapowiada, że energia z początku serialu wróciła; swoją drogą ciekawe czy twórcy będą mogli sobie pozwolić na nieco więcej, skoro serial będzie tylko na CBS All Acces), "Legion" i "Big Little Lies" (obsada nie z tej ziemi, i wierzę, że potencjał dobrego materiału książkowego zostanie w pełni wykorzystany). Pewnie kiedyś sprawdzę też Taboo i Sneaky Pete.

 • Mavoy

  naprawdę KOLEJNA rzecz o Zeldzie? ;) Z całą moją sympatią dla tej pary, mają też powstać dwa filmy, z Jen Lawrence i ScarJo ;)