13 zimowych i wiosennych nowości, na które czekam najbardziej

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

3. "The Good Fight" - premiera 19 lutego

Z zasady mówię spin-offom "nie", ale w tym przypadku po prostu nie mogę. "The Good Fight" wygląda jak przedłużenie "Żony idealnej", tylko bez wątku, który zdecydowanie się wyczerpał, czyli Alicii Florrick i jej męża. To, co będzie teraz robić Diane Lockhart, wygląda trochę jak spełnienie jej dawnych marzeń o kobiecej kancelarii. Lucca Quinn wydaje się być idealnym dodatkiem, podoba mi się też to, że do obsady dołączy Rose Leslie i że Marissa Gold będzie "nową Kalindą".

To nie będzie oczywiście najbardziej odkrywczy serial na świecie, ale nie musi być. Sam początek - czyli skandal związany z chrześnicą Diane - też wygląda jak typowy pretekst do ponownego przetasowania kart. Nie ma to dla mnie znaczenia, jak serial się zacznie - byle był tak ostry, cyniczny i aktualny jak oryginał. Chcę spraw sądowych, które będą komentarzem do tego, co się akurat dzieje na świecie, chcę biurowych romansów i wojenek, a także feminizmu, którego nikt wprost nie nazwie feminizmem. Chcę więcej "Żony idealnej", tyle że bez żony idealnej - i myślę, że dokładnie to otrzymam.

the-good-fight-poste567

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 • Kama

  Dla mnie z tego "Powerless" i "Seria...", ewentualnie "Taboo", "Legion", "Wielkie kłamstewka" i "The Handmaid's Tale". Na razie nie planuję "The Good Fight", bo zwiastun wygląda bardziej jak coś od Shondy niż TGW w czasach świetności...
  Poza tym czekam na "Trial & Error" i "Great News", bo wierzę w NBC ostatnio (a w Tinę Fey od dawna). I jeszcze "When We Rise", ale chyba nie ma daty premiery.

 • Michał Woźnicki

  Seria niefotunnych zdarzeń
  Iron fist
  Legion
  Taboo
  Wielkie kłamstweka
  Handmaid's tale

  Wszystkie obejrzę...

  Najbardziej zaskoczył mnie zwiastun o Zeldzie...nigdy wcześniej się nie natknąłem, a wygląda to bajecznie.

  Aaaa i Good Fight...czyli mnóstwo...muszę dobrze wyrobić harmonogram.

 • Michał

  Ja czekam na "Serię niefortunnych zdarzeń" (chociaż NPH mnie nie przekonuje, no i sam klimat zwiastunów też nie), "Powerless" (głównie ze względu na obsadę, bo trailer wygląda średnio, ale dam serialowi szansę, bo komedie to jedna z niewielu rzeczy, które NBC wychodzą, ale którym czasem trzeba dać szansę i poczekać do drugiego sezonu), "The Handmaiden's Tale" (obsada!), "The Good Fight" (o ile uwielbiałem Alicię, tak już miałem jej dość, i już sam zwiastun nam zapowiada, że energia z początku serialu wróciła; swoją drogą ciekawe czy twórcy będą mogli sobie pozwolić na nieco więcej, skoro serial będzie tylko na CBS All Acces), "Legion" i "Big Little Lies" (obsada nie z tej ziemi, i wierzę, że potencjał dobrego materiału książkowego zostanie w pełni wykorzystany). Pewnie kiedyś sprawdzę też Taboo i Sneaky Pete.

 • Mavoy

  naprawdę KOLEJNA rzecz o Zeldzie? ;) Z całą moją sympatią dla tej pary, mają też powstać dwa filmy, z Jen Lawrence i ScarJo ;)