13 zimowych i wiosennych nowości, na które czekam najbardziej

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

2. "Legion" - polska premiera 9 lutego na kanale FOX

Kiedy pisałam, że mam już dość seriali komiksowych, miałam oczywiście na myśli wszystko z wyjątkiem nowej produkcji Noaha Hawleya. Jeśli zwiastuny choć trochę w tym przypadku odzwierciedlają rzeczywistość, twórca "Fargo" wyprodukował kolejny hit. Serial, który ma szansę wynieść telewizyjne produkcje o superbohaterach na jeszcze wyższy poziom - a warto w tym miejscu podkreślić, że ten netfliksowy jest naprawdę wysoki.

Ze zwiastunów wyłania się obraz porządnego dramatu dla dorosłego widza, który nigdzie nie będzie się spieszył ani nie będzie się bał być dziwnym, chętnie uderzy w bardziej mroczne tony i postawi mniej na ratowanie świata, a bardziej na psychologię swoich postaci. Trudno żeby było inaczej, skoro główny bohater, David Haller (Dan Stevens), syn profesora Xaviera, spędził lata w szpitalach psychiatrycznych, gdzie mu powtarzano, że jest chory. Do takiego doświadczenia nie da się podejść z lekkością, nawet jeśli pewne schematy zachowane zostać muszą. I myślę, że "Legion" dobrze o tym wie.

Serial Hawleya to także wielka szansa Dana Stevensa, który od czasu porzucenia "Downton Abbey" znikł z telewizyjnego ekranu. Brytyjski aktor tych lat nie zmarnował, o czym dobrze wiedzą nowojorczycy, którzy mogli go oglądać na Broadwayu. Ale jego powrót do telewizji i tak cieszy. Cała obsada jest zresztą super - w "Legionie" zobaczymy chociażby Aubrey Plazę czy duet z 2. sezonu "Fargo", Rachel Keller i Jean Smart. Spodziewam się hitu pod każdym względem - i mam nadzieję, że go otrzymam.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 • Kama

  Dla mnie z tego "Powerless" i "Seria...", ewentualnie "Taboo", "Legion", "Wielkie kłamstewka" i "The Handmaid's Tale". Na razie nie planuję "The Good Fight", bo zwiastun wygląda bardziej jak coś od Shondy niż TGW w czasach świetności...
  Poza tym czekam na "Trial & Error" i "Great News", bo wierzę w NBC ostatnio (a w Tinę Fey od dawna). I jeszcze "When We Rise", ale chyba nie ma daty premiery.

 • Michał Woźnicki

  Seria niefotunnych zdarzeń
  Iron fist
  Legion
  Taboo
  Wielkie kłamstweka
  Handmaid's tale

  Wszystkie obejrzę...

  Najbardziej zaskoczył mnie zwiastun o Zeldzie...nigdy wcześniej się nie natknąłem, a wygląda to bajecznie.

  Aaaa i Good Fight...czyli mnóstwo...muszę dobrze wyrobić harmonogram.

 • Michał

  Ja czekam na "Serię niefortunnych zdarzeń" (chociaż NPH mnie nie przekonuje, no i sam klimat zwiastunów też nie), "Powerless" (głównie ze względu na obsadę, bo trailer wygląda średnio, ale dam serialowi szansę, bo komedie to jedna z niewielu rzeczy, które NBC wychodzą, ale którym czasem trzeba dać szansę i poczekać do drugiego sezonu), "The Handmaiden's Tale" (obsada!), "The Good Fight" (o ile uwielbiałem Alicię, tak już miałem jej dość, i już sam zwiastun nam zapowiada, że energia z początku serialu wróciła; swoją drogą ciekawe czy twórcy będą mogli sobie pozwolić na nieco więcej, skoro serial będzie tylko na CBS All Acces), "Legion" i "Big Little Lies" (obsada nie z tej ziemi, i wierzę, że potencjał dobrego materiału książkowego zostanie w pełni wykorzystany). Pewnie kiedyś sprawdzę też Taboo i Sneaky Pete.

 • Mavoy

  naprawdę KOLEJNA rzecz o Zeldzie? ;) Z całą moją sympatią dla tej pary, mają też powstać dwa filmy, z Jen Lawrence i ScarJo ;)