13 zimowych i wiosennych nowości, na które czekam najbardziej

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

1. "The Handmaid's Tale" - premiera 26 kwietnia

Rzutem na taśmę miejsce 1, bo właśnie pojawił się pierwszy zwiastun, który wygląda po prostu rewelacyjnie. Podobnie jak Amazon, Hulu ma straszny problem z wyprodukowaniem choć jednego serialu dramatycznego, który byłby w stanie podbić i publiczność, i krytyków. Serialowa wersja "Opowieści podręcznej" Margaret Atwood ma szansę to zmienić, zwłaszcza że po wygranej miłośnika chwytania kobiet za cipki w wyborach w USA wydaje się idealnie trafiać w swój moment.

Osadzona w niedalekiej przyszłości historia skupia się na losach Offred (Elisabeth Moss), żyjącej w dyktaturze wojskowo-religijnej, która powstała na terenie USA. Totalitarna Republika Gileadzka to prawdziwe piekło kobiet, które nie mają żadnych praw. Kobiety zwane podręcznymi, do której to klasy należy główna bohaterka, służą tylko do jednego celu - mają rodzić dzieci.

Brzmi to wszystko z jednej strony koszmarnie, a z drugiej strony jak coś, co wcale nie jest odległe, bo marzy się niejednemu panu w garniturze z wartościami rodzinnymi na ustach, również w naszym kraju. I właśnie dlatego serial Hulu, jeśli tylko nie zostanie doszczętnie zepsuty, wygląda na murowany hit jeszcze przed premierą. Zwłaszcza że obsada jest fantastyczna - obok Elisabeth Moss grają tutaj Samira Wiley, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, a także Alexis Bledel, która właśnie dołączyła do serialu.

handmaids-tale-01

handmaids-tale-04

handmaid02

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 • Kama

  Dla mnie z tego "Powerless" i "Seria...", ewentualnie "Taboo", "Legion", "Wielkie kłamstewka" i "The Handmaid's Tale". Na razie nie planuję "The Good Fight", bo zwiastun wygląda bardziej jak coś od Shondy niż TGW w czasach świetności...
  Poza tym czekam na "Trial & Error" i "Great News", bo wierzę w NBC ostatnio (a w Tinę Fey od dawna). I jeszcze "When We Rise", ale chyba nie ma daty premiery.

 • Michał Woźnicki

  Seria niefotunnych zdarzeń
  Iron fist
  Legion
  Taboo
  Wielkie kłamstweka
  Handmaid's tale

  Wszystkie obejrzę...

  Najbardziej zaskoczył mnie zwiastun o Zeldzie...nigdy wcześniej się nie natknąłem, a wygląda to bajecznie.

  Aaaa i Good Fight...czyli mnóstwo...muszę dobrze wyrobić harmonogram.

 • Michał

  Ja czekam na "Serię niefortunnych zdarzeń" (chociaż NPH mnie nie przekonuje, no i sam klimat zwiastunów też nie), "Powerless" (głównie ze względu na obsadę, bo trailer wygląda średnio, ale dam serialowi szansę, bo komedie to jedna z niewielu rzeczy, które NBC wychodzą, ale którym czasem trzeba dać szansę i poczekać do drugiego sezonu), "The Handmaiden's Tale" (obsada!), "The Good Fight" (o ile uwielbiałem Alicię, tak już miałem jej dość, i już sam zwiastun nam zapowiada, że energia z początku serialu wróciła; swoją drogą ciekawe czy twórcy będą mogli sobie pozwolić na nieco więcej, skoro serial będzie tylko na CBS All Acces), "Legion" i "Big Little Lies" (obsada nie z tej ziemi, i wierzę, że potencjał dobrego materiału książkowego zostanie w pełni wykorzystany). Pewnie kiedyś sprawdzę też Taboo i Sneaky Pete.

 • Mavoy

  naprawdę KOLEJNA rzecz o Zeldzie? ;) Z całą moją sympatią dla tej pary, mają też powstać dwa filmy, z Jen Lawrence i ScarJo ;)