13 zimowych i wiosennych nowości, na które czekam najbardziej

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

12. "Sneaky Pete" - premiera 13 stycznia

Zawadiacki serial, którego z tajemniczych powodów nie chciał kiedyś CBS, choć jego pilot jest jakieś dziesięć razy lepszy od dosłownie wszystkich CBS-owskich nowości. "Sneaky Pete" oczywiście nie będzie żadnym dziełem wybitnym, ale może być całkiem niezłą wariacją na temat kryminalnego procedurala.

Robi go fajna ekipa, w której znajdują się David Shore ("Dr House") i Bryan Cranston ("Breaking Bad"). Ten drugi pojawiać się też będzie co jakiś czas na ekranie w roli gangstera straszącego tytułowego bohatera. A jest nim nie tyle Pete, co pewien przekręciarz (Giovanni Ribisi), który po opuszczeniu więzienia zaczyna podawać się za swojego kumpla z celi, Pete'a, obawiając się, że inaczej dopadnie go przeszłość.

Facet zamieszkuje u rodziny Pete'a i zaczyna pracę w rodzinnym biznesie, który polega na udzielaniu pożyczek na kaucje. Biznesie, który z definicji jest niebezpieczny, bo przestępcy co jakiś czas uciekają i ani nie stawiają się w sądzie, ani nie oddają pożyczonych pieniędzy. Pomysł lepszy niż CBS-owskie okupy (patrz: "Ransom"), a poza tym warto docenić obsadę. Matkę Pete'a gra Margo Martindale, a jego ojca Peter Gereta. W obsadzie znajduje się też Marin Ireland jako kuzynka Pete'a, z którą główny bohater szybko łapie chemię.

Serial zapowiada się więcej niż przyzwoicie - i tylko szkoda, że płacąc Amazon Prime Video za dostęp do jego seriali, prawdopodobnie nie dostanę 13 stycznia całego sezonu "Sneaky Pete'a".

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 • Kama

  Dla mnie z tego "Powerless" i "Seria...", ewentualnie "Taboo", "Legion", "Wielkie kłamstewka" i "The Handmaid's Tale". Na razie nie planuję "The Good Fight", bo zwiastun wygląda bardziej jak coś od Shondy niż TGW w czasach świetności...
  Poza tym czekam na "Trial & Error" i "Great News", bo wierzę w NBC ostatnio (a w Tinę Fey od dawna). I jeszcze "When We Rise", ale chyba nie ma daty premiery.

 • Michał Woźnicki

  Seria niefotunnych zdarzeń
  Iron fist
  Legion
  Taboo
  Wielkie kłamstweka
  Handmaid's tale

  Wszystkie obejrzę...

  Najbardziej zaskoczył mnie zwiastun o Zeldzie...nigdy wcześniej się nie natknąłem, a wygląda to bajecznie.

  Aaaa i Good Fight...czyli mnóstwo...muszę dobrze wyrobić harmonogram.

 • Michał

  Ja czekam na "Serię niefortunnych zdarzeń" (chociaż NPH mnie nie przekonuje, no i sam klimat zwiastunów też nie), "Powerless" (głównie ze względu na obsadę, bo trailer wygląda średnio, ale dam serialowi szansę, bo komedie to jedna z niewielu rzeczy, które NBC wychodzą, ale którym czasem trzeba dać szansę i poczekać do drugiego sezonu), "The Handmaiden's Tale" (obsada!), "The Good Fight" (o ile uwielbiałem Alicię, tak już miałem jej dość, i już sam zwiastun nam zapowiada, że energia z początku serialu wróciła; swoją drogą ciekawe czy twórcy będą mogli sobie pozwolić na nieco więcej, skoro serial będzie tylko na CBS All Acces), "Legion" i "Big Little Lies" (obsada nie z tej ziemi, i wierzę, że potencjał dobrego materiału książkowego zostanie w pełni wykorzystany). Pewnie kiedyś sprawdzę też Taboo i Sneaky Pete.

 • Mavoy

  naprawdę KOLEJNA rzecz o Zeldzie? ;) Z całą moją sympatią dla tej pary, mają też powstać dwa filmy, z Jen Lawrence i ScarJo ;)