13 zimowych i wiosennych nowości, na które czekam najbardziej

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

10. "Iron Fist" - polska premiera 17 marca na Netfliksie

Skoro w zestawienia znalazła się komedia DC, będzie też coś poważniejszego od Marvela. "Iron Fist" to już czwarty superbohaterski serial, który zobaczymy na Netfliksie, więc siłą rzeczy nie czekam na niego tak jak choćby na kolejny sezon "Jessiki Jones". Nie sądzę, żeby "największy wojownik" i "żywa broń" w jednym miał mnie czymś rzeczywiście zaskoczyć. Każdy superbohater to w mniejszym lub większym stopniu te same schematy - i tutaj też je widać z daleka.

Danny Rand (Finn Jones) jest więc milionerem, którego rodziców spotkał nie najlepszy los. Po tym jak gdzieś znikł na kilka lat, powraca do Nowego Jorku, aby ratować rodzinny majątek i przy okazji miasto. W międzyczasie został mistrzem kung-fu i dorobił się prawdziwie żelaznej pięści, którą będzie mógł przyłożyć swoim wrogom gdzieś w mrocznej uliczce (bo to Netflix, musi być mrok).

Nie brzmi to wszystko jak najbardziej wyrafinowany pomysł na świecie - a na pewno nie po tym, co widzieliśmy w "Daredevilu", "Jessice Jones" i "Luke'u Cage'u" - ale są to schematy, które spokojnie mogą działać na ekranie, jeśli tylko nie zawiedzie Finn Jones. Młody aktor z "Gry o tron" nie byłby raczej moim pierwszym wyborem do roli Iron Fista, ale myślę, że wypada tutaj zaufać Netfliksowi i Marvelowi, w końcu poprzednie castingi wypadły bezbłędnie.

Czekam więc na "Iron Fista", nie spodziewając się po nim cudów, a tylko i aż tego, że utrzyma poziom swoich poprzedników. To w zupełności wystarczy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 • Kama

  Dla mnie z tego "Powerless" i "Seria...", ewentualnie "Taboo", "Legion", "Wielkie kłamstewka" i "The Handmaid's Tale". Na razie nie planuję "The Good Fight", bo zwiastun wygląda bardziej jak coś od Shondy niż TGW w czasach świetności...
  Poza tym czekam na "Trial & Error" i "Great News", bo wierzę w NBC ostatnio (a w Tinę Fey od dawna). I jeszcze "When We Rise", ale chyba nie ma daty premiery.

 • Michał Woźnicki

  Seria niefotunnych zdarzeń
  Iron fist
  Legion
  Taboo
  Wielkie kłamstweka
  Handmaid's tale

  Wszystkie obejrzę...

  Najbardziej zaskoczył mnie zwiastun o Zeldzie...nigdy wcześniej się nie natknąłem, a wygląda to bajecznie.

  Aaaa i Good Fight...czyli mnóstwo...muszę dobrze wyrobić harmonogram.

 • Michał

  Ja czekam na "Serię niefortunnych zdarzeń" (chociaż NPH mnie nie przekonuje, no i sam klimat zwiastunów też nie), "Powerless" (głównie ze względu na obsadę, bo trailer wygląda średnio, ale dam serialowi szansę, bo komedie to jedna z niewielu rzeczy, które NBC wychodzą, ale którym czasem trzeba dać szansę i poczekać do drugiego sezonu), "The Handmaiden's Tale" (obsada!), "The Good Fight" (o ile uwielbiałem Alicię, tak już miałem jej dość, i już sam zwiastun nam zapowiada, że energia z początku serialu wróciła; swoją drogą ciekawe czy twórcy będą mogli sobie pozwolić na nieco więcej, skoro serial będzie tylko na CBS All Acces), "Legion" i "Big Little Lies" (obsada nie z tej ziemi, i wierzę, że potencjał dobrego materiału książkowego zostanie w pełni wykorzystany). Pewnie kiedyś sprawdzę też Taboo i Sneaky Pete.

 • Mavoy

  naprawdę KOLEJNA rzecz o Zeldzie? ;) Z całą moją sympatią dla tej pary, mają też powstać dwa filmy, z Jen Lawrence i ScarJo ;)