13 zimowych i wiosennych nowości, na które czekam najbardziej

"Opowieść podręcznej" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

8. "Z: The Beginning of Everything" - premiera 27 stycznia

Przyznaję, że w natłoku premier przegapiłam pilota "Z: The Beginning of Everything" (który debiutował jesienią 2015 roku), więc nie wiem, co ma do zaoferowania nowy serial Amazona. Wiadomość, że wymieniono serialowego F. Scotta Fitzgeralda (w pilocie Gavin Stenhouse, teraz David Hoflin), też niestety do najlepszych nie należy. Bo OK, serial jest o Zeldzie, a nie jej mężu, ale jednak przydałoby się, żeby sławnego małżonka też nie traktował po macoszemu.

Niezależnie od wszystkiego zamierzam obejrzeć cały sezon "Z", bo szalone małżeństwo Fitzgeraldów to jedna z moich najulubieńszych par w historii. Nie mam wątpliwości, że bez niej nie byłoby niego, bo nawet jeśli talent to rzecz wrodzona, pisarz musi mieć jeszcze o czym pisać. Scott i Zelda to powieściowi piękni i przeklęci, dwoje ludzi, którzy bronili się przed zwyczajnością, dorosłością i nudą na wszelkie sposoby. Ich życie było najbardziej dekadencką z imprez, przerywaną zdradami i wybuchami wściekłości. I w serialu powinno to być widać.

Jazz, alkohol, fantastyczne stroje, mniejsze i większe dramaty, południowy akcent Christiny Ricci - to wszystko prezentuje się świetnie w zwiastunie. I nawet jeśli Scott i Zelda zostaną tutaj spłyceni (a wiele wskazuje, że tak właśnie będzie), nie ma takiej siły, która by mi kazała odpuścić ten serial.

z_the_beginning_of_everything0poster

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 • Kama

  Dla mnie z tego "Powerless" i "Seria...", ewentualnie "Taboo", "Legion", "Wielkie kłamstewka" i "The Handmaid's Tale". Na razie nie planuję "The Good Fight", bo zwiastun wygląda bardziej jak coś od Shondy niż TGW w czasach świetności...
  Poza tym czekam na "Trial & Error" i "Great News", bo wierzę w NBC ostatnio (a w Tinę Fey od dawna). I jeszcze "When We Rise", ale chyba nie ma daty premiery.

 • Michał Woźnicki

  Seria niefotunnych zdarzeń
  Iron fist
  Legion
  Taboo
  Wielkie kłamstweka
  Handmaid's tale

  Wszystkie obejrzę...

  Najbardziej zaskoczył mnie zwiastun o Zeldzie...nigdy wcześniej się nie natknąłem, a wygląda to bajecznie.

  Aaaa i Good Fight...czyli mnóstwo...muszę dobrze wyrobić harmonogram.

 • Michał

  Ja czekam na "Serię niefortunnych zdarzeń" (chociaż NPH mnie nie przekonuje, no i sam klimat zwiastunów też nie), "Powerless" (głównie ze względu na obsadę, bo trailer wygląda średnio, ale dam serialowi szansę, bo komedie to jedna z niewielu rzeczy, które NBC wychodzą, ale którym czasem trzeba dać szansę i poczekać do drugiego sezonu), "The Handmaiden's Tale" (obsada!), "The Good Fight" (o ile uwielbiałem Alicię, tak już miałem jej dość, i już sam zwiastun nam zapowiada, że energia z początku serialu wróciła; swoją drogą ciekawe czy twórcy będą mogli sobie pozwolić na nieco więcej, skoro serial będzie tylko na CBS All Acces), "Legion" i "Big Little Lies" (obsada nie z tej ziemi, i wierzę, że potencjał dobrego materiału książkowego zostanie w pełni wykorzystany). Pewnie kiedyś sprawdzę też Taboo i Sneaky Pete.

 • Mavoy

  naprawdę KOLEJNA rzecz o Zeldzie? ;) Z całą moją sympatią dla tej pary, mają też powstać dwa filmy, z Jen Lawrence i ScarJo ;)