Jakie jest ostatnie wyzwanie Sherlocka? Wybuchowy zwiastun finału 4. sezonu

"Sherlock" (Fot. BBC)

0

Emocje, wybuchy i rodzinne spotkanie na szczycie - to wszystko zapowiada zwiastun finału 4. sezonu "Sherlocka". To na pewno koniec epoki, a czy to oznacza także koniec serialu?

Finał 4. sezonu "Sherlocka" nosi tytuł "Ostatnie wyzwanie" ("The Final Problem"), co może sugerować, że serial już się kończy. Może, ale oczywiście nie musi, bo jedyne, o czym mówił Benedict Cumberbatch, to że ten sezon wyznacza koniec pewnej epoki w "Sherlocku". Oficjalny opis odcinka mówi, że duet z Baker Street dopadną w końcu długo skrywane sekrety. Ktoś przez długi czas uprawiał pewną grę, a teraz Sherlock i dr Watson, samotni i bezbronni, staną przed największym wyzwaniem swojego życia.

Raczej nie chodzi tu o Moriarty'ego, a o postać, która pojawiła się w ostatnich minutach odcinka "Zakłamany detektyw". Sugeruje to bardzo wyraźnie zwiastun, w którym oprócz rodzinnego spotkania widzimy także tajemniczą eksplozję. Poza tym twórcy obiecują, że w finale będzie bardzo dużo akcji, szaleństw i przede wszystkim - że będzie to najbardziej finałowy finał na świecie.