"The Crown" wraca w grudniu. Data premiery, zwiastun i wszystko, co wiemy o 2. sezonie

"The Crown" (Fot. Netflix)

0

Nowe wyzwania geopolityczne, kolejne romanse, kłótnie i lodowata królowa górująca nad tym wszystkim. Netflix wypuścił zwiastun 2. sezonu "The Crown" z nowymi scenami.

Serial opowiadający o kulisach panowania Elżbiety II powróci 8 grudnia, a już teraz możecie zobaczyć pierwsze sceny z 2. sezonu. Główna bohaterka rzuca chłodne spojrzenia wszystkim dookoła, a najbardziej chyba powinniśmy współczuć jej mężowi, Filipowi, który ciągle znajduje się w zasięgu wzroku królowej.

2. sezon "The Crown" - i zarazem ostatni, w którym królową grać będzie Claire Foy - obejmie okres pomiędzy 1956 a 1964 rokiem. Akcja rozpocznie się od nielegalnej agresji Sił Zbrojnych Jej Królewskiej Mości na Egipt, a zakończy odejściem premiera Harolda Macmillana na skutek druzgocącego skandalu.

Obok dobrze już nam znanych bohaterów w zwiastunie pojawiają się Matthew Goode jako fotograf Tony Armstrong-Jones, który spodoba się księżniczce Małgorzacie, a także Michael C. Hall w roli prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego, którego zabójstwo prawdopodobnie pojawi się w serialu. W Jackie Kennedy wcieli się Jodi Balfour.

Ale geopolityka i spotkania na szczycie to nie wszystko. Twórca serialu, Peter Morgan, zapowiedział, że nowy sezon będzie skupiać się nie tylko na małżeństwie Elżbiety i jej powiększającej się rodzinie, ale także na samym księciu Filipie (który w tym okresie zaczął romansować), jego relacji z synem, Karolem, oraz na dorastaniu i edukacji młodego księcia.

thecrown02

thecrown03

thecrown04

thecrown05

thecrown06