Szykuje się kolejny wielki powrót w "Grze o tron"? Fani wypatrzyli w Winterfell dawno niewidzianą postać

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Jest taki wątek z "Pieśni Lodu i Ognia", który serialowa "Gra o tron" całkiem porzuciła. A może wcale nie? Oto, co wypatrzyli użytkownicy Reddita w najnowszym odcinku.

Wątek, o którym mowa, to Lady Stoneheart, czyli pośmiertny powrót Catelyn Stark, matki Aryi, Sansy i Brana. W książkach taki motyw jest i gdyby twórcy serialu, David Benioff i Dan Weiss, trzymali się wiernie oryginału, zobaczylibyśmy to już kilka sezonów temu. Tymczasem mijają kolejne sezony i nic.

Nawet George R.R. Martin nie wie, czemu ten wątek porzucono. Oto, co powiedział, poproszony przed 7. sezonem o wskazanie różnicy pomiędzy serialem i książkami, która najmniej mu się podoba:

Myślę, że jedną z największych takich różnic byłaby prawdopodobnie ich decyzja, aby nie przywracać Catelyn Stark jako Lady Stoneheart. To prawdopodobnie pierwsza tak duża zmiana w stosunku do książek i ja byłem przeciwko, to oni podjęli taką decyzję.

A może wcale tego nie zrobili, tylko czekają na właściwy moment? Te spekulacje powracają co sezon i teraz znów pojawiły się na Reddicie. Użytkownik serwisu o ksywce GrennsGal pisze, żebyśmy obejrzeli uważnie scenę sparingu Aryi i Brienne z najnowszego odcinka, "The Spoils of War". W momencie kiedy Starkówna pyta Brienne: "Przysięgałaś, że będziesz służyć obu córkom mojej matki, prawda"?, widać w tle przemykającą się postać kobiety w długiej, zielonej sukni i z kasztanowymi włosami. Pojawia się ona dokładnie w tym momencie, kiedy pada słowo "matka". Czyżby Catelyn osobiście postanowiła sprawdzić, jak idzie wypełnianie przysięgi?

Możecie to zobaczyć w poniższym wideo, ok. minuty 1:14.

A dla niecierpliwych jest gif. I najlepiej już sami zdecydujcie, czy widzicie tam Lady Stoneheart, czy może jednak przypadkową statystkę, która przechodzi w tle.

got-catelyn067

 • Mepsior™

  za dużo ziół

 • Karol Grabowski

  O tym mogło już nieco wskazywać pojawienie się Lady Catelyn na początku odcinka, w bloku przypominającym co działo się w poprzednich odcinkach (nie wiem, jak się dokładnie to nazywa w serialach).

  • LuKe

   Wstęp dotyczył chyba sztyletu. Bo to nim wynajęty zabójca chciał zabić Brana. Więc przypomniano tą scenę. Choć i ja przez moment zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem Catelyn nie wróciła. A sztylet jest chyba bardzo istotny. Widnieje nawet w księdze, którą w pierwszym odcinku (chyba) przeglądał Sam. Być może to jedyna broń, którą można zabić Nocnego Króla.