Magia i starożytność. "Britannia" - zwiastun serialowego widowiska w historycznej oprawie

"Britannia" (Fot. Sky Atlantic)

0

Druidzi, celtyckie wojowniczki i rzymscy legioniści w świecie, w którym rzeczywistość przenika się z mistycyzmem. Zobaczcie zwiastun "Britannii", widowiskowego serialu Sky Atlantic.

Łącząca historię z elementami fantasy "Britannia" to koprodukcja Sky i Amazona, która zadebiutuje na początku 2018 roku i przeniesie nas w czasy starożytne. Akcja będzie się rozgrywać w 43 roku, gdy rzymska armia pod dowództwem Aulusa Plautiusa (w tej roli znany z "The Walking Dead" David Morrissey) rozpoczęła podbój Brytanii, napotykając jednak opór ze strony zamieszkujących te tereny Celtów i tajemniczych druidów.

Przywódcę tych ostatnich, Verana, zagra Mackenzie Crook ("Piraci z Karaibów"), natomiast Nikolaj Lie Kaas ("The Killing") wcieli się w druida Divisa. Z kolei Kelly Reilly ("Detektyw") i Zoë Wanamaker ("Mr Selfridge") zagrają Kerrę i Antedię, rywalizujące ze sobą przywódczynie Celtów, które będą musiały zjednoczyć się w walce przeciwko najeźdźcy. Autorem scenariusza jest Jez Butterworth ("Spectre"). Mamy już pierwszą zapowiedź i sporo zdjęć.

britannia1

britannia2

britannia3

britannia4

Britannia

Britannia

Britannia

Britannia

Britannia

 • LuKe

  Jak dla mnie, to wygląda to dość tandetnie. Trochę takie "Kroniki Shannary" z mniejszą ilością fantasy w wersji CGI. Oczekiwałbym raczej płytkiej opowiastki, na którą wydano sporo pieniędzy jednak nie wystarczająco sporo aby zachwycić chociażby wizualnie. A czasami wystarczy zręczny operator, taki z artystycznym zacięciem. Nie zachęca ten zwiastun do lektury.

  • shanna

   Dla mnie na pierwszy rzut oka wygląda to o niebo lepiej od Kronik Shannary. Takie pomieszanie Rzymu z Got. Obsada wygląda też zachęcająco. Oczywiście za wcześnie żeby jakiekolwiek wnioski wysnuwać bo może być niezła kiszka, ale ja jestem zainteresowana.

   • LuKe

    Ponieważ mniej tu stworów CGI i baśniowej scenografii ale mimo wszystko wizualnie mocno trąci sztucznością i kiczem. Nawet scenografia, kostiumy, make up. Ten pan z paskudną gębą, atramentowy sweterek pani starszej. Cały wygląd rudej z ikonki zwiastuna (przypominający jakąś rozkładówkę do playboya). Coś tu po prostu dla mnie wizualnie nie gra. Jest zbyt współcześnie i zbyt nisko-budżetowo)