Pierwsze zdjęcia z 4. sezonu "Black Mirror", a na nich załoga rodem ze "Star Treka"

"Black Mirror" (Fot. Netflix)

0

Co łączy "Black Mirror" ze słynną serią science fiction? Odpowiedź powinniśmy poznać w zbliżającym się sezonie, do którego pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia promocyjne.

Nie znamy jeszcze daty premiery 4. sezonu "Black Mirror", ale stopniowo rozkręcająca się kampania promocyjna sugeruje, że dostaniemy go raczej prędzej niż później. Najpierw dostaliśmy pełen zagadkowych scen teaser, który ujawnił tytuły nowych odcinków i pozwolił po raz pierwszy rzucić na nie okiem, a teraz mamy zdjęcia, dzięki którym dwóm z nich możemy się bliżej przyjrzeć.

Pierwsze pochodzi z odcinka "USS Callister", który wygląda na tutejszą wersję "Star Treka", i przedstawia załogę tytułowego statku. W jej skład wchodzą gwiazdy 2. sezonu "Fargo", czyli Jesse Plemons i Cristin Milioti, a także Jimmi Simpson ("Westworld"), Billy Magnussen ("American Crime Story") oraz Michaela Coel ("Chewing Gum"). O fabule odcinka na razie nic nie wiadomo, ale przynajmniej mamy już pewność, że jego bohaterowie będą się świetnie prezentować. Reżyserem jest Toby Haynes ("Doktor Who", "Sherlock"), a scenariusz napisał Charlie Brooker do spółki z Williamem Bridgesem.

Drugie zdjęcie to natomiast odcinek "Arkangel" wyreżyserowany przez Jodie Foster. Główną rolę zagra w nim Rosemarie DeWitt ("The Last Tycoon"), której bohaterkę widzimy prawdopodobnie wraz z córką podczas wizyty w jakiegoś rodzaju futurystycznym gabinecie lekarskim. Konkretnych informacji oczywiście brak, ale możecie śmiało zgadywać, na czym polega pokazany tu zabieg. Sądząc po minie DeWitt, nie jest to coś szczególnie komfortowego. W obsadzie odcinka znaleźli się również Brenna Harding ("Tu będzie mój dom") oraz Owen Teague ("Bloodline"), a autorem scenariusza jest Charlie Brooker.

blackmirror1

blackmirror2