Załoga "Star Trek: Discovery" powróci. Serial dostał zamówienie na 2. sezon

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS)

0

Sporo było wątpliwości wobec nowej odsłony "Star Treka" przed premierą. Dziś zostały już oficjalnie rozwiane, bo właśnie ogłoszono, że "Discovery" powróci z kolejnym sezonem.

Sześć odcinków wystarczyło, by CBS uznało "Star Trek: Discovery" za sukces i dało zielone światło 2. sezonowi - donosi TV Line. Trudno się temu dziwić, bo serial został pozytywnie odebrany zarówno przez krytyków, jak i widzów, a jego twórcy są chwaleni za umiejętne połączenie ducha klasycznej serii z nowoczesnym podejściem i efektowną realizacją.

Choć rzecz jasna największy wpływ na szybkie zamówienie miały z pewnością wyniki oglądalności, których jednak CBS nie podaje do publicznej wiadomości. Wszystko dlatego, że w Stanach "Discovery" jest emitowane na płatnym CBS All Access. Wiadomo tylko tyle, że liczba subskrybentów platformy gwałtownie wzrosła po premierze serialu, bijąc od razu kilka rekordów.

Za międzynarodową dystrybucję "Star Trek: Discovery" odpowiada z kolei Netflix i tam właśnie możecie co tydzień oglądać nowe odcinki. Ostatni tej jesieni zostanie wyemitowany 12 listopada, potem serial czeka przerwa. Druga połowa sezonu składająca się z sześciu odcinków wystartuje w styczniu 2018 roku.