6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Canal+ i HBO w ofercie serwisu Player.pl. Zwiastun i data premiery 3. sezonu "Magików". Jessica Szohr z "Plotkary" broni Eda Westwicka. A oprócz tego "Timeless", nowy kolumbijski serial Netfliksa i nie tylko.

1. Canal+ i HBO w ofercie Player.pl - bez umowy z operatorem. W ofercie serwisu Player.pl pojawiły się pakiety ze stacjami Canal+ (80 lub 100 zł miesięcznie) i HBO (dodatkowo 25 zł miesięcznie). Szczegóły pakietów pod linkiem - niestety nie są one tanie.

2. Zwiastun 3. sezonu "Magików". Serial wróci 10 stycznia 2018.

3. Arden Cho w "Chicago Med". Znana z "Teen Wolfa" aktorka pojawi się w "Chicago Med" w roli Emily, adoptowanej siostry doktora Ethana Choi (Brian Tee).

4. Netflix zamawia kolumbijski serial. Netflix wraz z Dynamo - kolumbijskim producentem "Narcos" - stworzą nowy serial. Fabuła skupiać się będzie na młodej detektywce i jej partnerze, którzy badają sprawę dziwnych morderstw nad Amazonką, przy granicy z Brazylią. Scenariusz napisze Carlos Contreras ("El Chapo").

5. Jessica Szohr broni Eda Westwicka. Jessica Szohr, czyli Vanessa z "Plotkary", wystąpiła w obronie Eda Westwicka, który został oskarżony przez kilka kobiet o molestowanie seksualne. Aktorka powiedziała w rozmowie z "Cosmopolitan", że zna Eda od lat, wie, że jest wspaniałym człowiekiem i nie sądzi, aby był w stanie postawić kogoś w takiej sytuacji. Szohr przyznała, że nie wie, co się wydarzyło, bo nie była świadkiem żadnej z tych sytuacji, ale ma nadzieję, że oskarżenia nie są prawdziwe, i liczy na to, że prawda ujrzy światło dzienne - jaka by ona nie była.

6. Michael Rady dołącza do obsady "Timeless". Michael Rady (ostatnio "Jane the Virgin") dostał powracającą rolę żołnierza I wojny światowej, który zostanie uratowany przez dwie serialowe panie. Składający się z 10 odcinków 2. sezon "Timeless" zobaczymy w 2018 roku.

Day at the office. #timelessseason2 @nbctimeless

Post udostępniony przez Michael Rady (@michaeljrady)

 • Marek

  serio ? detektywce ?

  • Serio.

   • Jerzy Dżersej Dankowski

    Nie dało się "Pani detektyw"? Detektywka brzmi śmiesznie.

   • Johnny
    • Iwona

     http://nowewyrazy.uw.edu.pl/haslo/detektywka.html jezyk się ciągle zmienia, rozwija i co roku do normy jezykowej trafiają nowe rzeczy, z tego co kojarzę to słowo detektywka było już powoli używane w „życiu literackim” w jakiś 1975 roku, bo jest słowem poprawnie skonstruowanym, a że jednak się wtedy nie przyjeło był to efekt głównie językowej „mody”.

     • Sławomir

      Wydaje mi się, że powoływanie się na stronę internetową, gdzie każdy może dodać dowolne hasło nie jest najlepszym sposobem na udowodnienie swojej racji. Tak, język ciągle się zmienia, ale słowo "detektywka" nie widnieje w słowniku, dlatego nie jest ono poprawne. Idąc do lekarza kobiety, nie mówimy do niej "Doktorko" tylko "Pani doktor".

     • Iwona

      To jest strona tworzona przez językoznawców i badaczy nowego języka polskiego pod redakcją prof. Bańki.
      Doktorka jest poprawna językowo, patrz np. Słownik języka polskiego pod red. Doroszewskiego

 • Matko... Świetne nawiązanie do wczorajszego tekstu o braku komentarza współpracownic Louisa C.K. na temat jego... problemów. Jak fantastycznie by było tutaj zobaczyć "Jessica Shor zamknęła papę i nie plotła głupot o Edzie Westwicku". Komentarz identyczny, jak "no przecież to taki miły człowiek, jak mógłby lać żonę". Co z tego, że dla niej był miły? W ogóle co kogo obchodzi jej opinia na ten temat - skoro nie zna FAKTÓW (których zresztą nie zna nikt poza E.W. i oskarżającymi). Czy nie można mieć odrobiny oleju w głowie i wstrzymać się z komentarzami na wypadek, gdyby to jednak okazało się być prawdą?

 • Jerzy Dżersej Dankowski

  Westwick jest oskarżony o gwałt przecież, a nie o molestowanie seksualne. Wiem, że teoretycznie gwałt to też molestowanie, ale wypadałoby mimo wszystko rozgraniczyć, bo jest znaczna różnica między tym co zrobił on (jeśli to prawda), a Louis C.K czy wielu innych.