To nie "Blade Runner", to nowy serial Netfliksa. "Altered Carbon" - teaser, zdjęcia i data premiery

"Altered Carbon" (Fot. Netflix)

0

Chcielibyście spędzić wieczność w ciele Joela Kinnamana w świecie rodem z "Blade Runnera"? Mamy zdjęcia i krótki zwiastun "Altered Carbon" - nowego serialu science fiction Netfliksa. Premiera jeszcze zimą.

Oparty na cyberpunkowej powieści Richarda K. Morgana serial "Altered Carbon" to rozgrywająca się w odległej przyszłości opowieść o morderstwie, miłości, seksie i zdradzie. Technologia odmieniła społeczeństwo: ludzka świadomość może być zapisana w postaci cyfrowej i przegrywana z jednego ciała do drugiego. Śmierć przestała być ostateczna.

Główny bohater tej opowieści to Takeshi Kovacs (Joel Kinnaman), ostatni żołnierz Korpusu Emisariuszy - elitarnego międzygalaktycznego oddziału wojowników, którego pozostali członkowie polegli w powstaniu przeciwko nowemu porządkowi na świecie. Kovacs, którego umysł uwięziono na kilkaset lat, dostaje szansę na powrót do życia od najbogatszego człowieka na świecie - Laurensa Bancrofta (James Purefoy). W zamian musi znaleźć zabójcę... samego Bancrofta.

W serialu występują także Martha Higareda jako opiekująca się Kovacsem detektyw Kristin Ortega; Renne Elise Goldsberry jako Quell, liderka Korpusu Emisariuszy; Ato Essandoh jako weteran CTAC, którego żona została uwięziona, a córka zabita; Chris Conner jako Poe, twór wysoce rozwiniętej sztucznej inteligencji; a także Will Jun Lee jako pierwotne wcielenie Kovacsa i Dichen Lachman w roli jego siostry.

Twórczynią "Altered Carbon" jest Laeta Kalogridis, producentka filmowych hitów, jak "Shutter Island" czy "Avatar". Serial będzie dostępny od 2 lutego 2018 roku na Netfliksie. 1. sezon ma liczyć 10 odcinków.

altered-carbon01

altered-carbon02

altered-carbon03

altered-carbon04

altered-carbon06

altered-carbon05

altered-carbon08

altered-carbon07

 • ja.n.

  Przykuł moja uwagę :-)

 • Keth

  Tak! Czekam :)

 • Urukiora

  Czekam z wypiekami na buzi :D

 • Jakub

  Czytałem kiedyś książkę na której podstawie zrobiono serial. "Modyfikowany węgiel" Richard Morgan

  • LuKe

   No i jak pierwowzór? Ciekawy?

 • LuKe

  Z sympatii dla Joela rzucę okiem na ten serial. Materiały promocyjne dają mi mieszane odczucia. Bo widzę teaser i jest nawet OK, ale potem widzę takie zdjęcie jak murzynka w otoczeniu roboto-żołnierzy i od razu jakość zgrzyta. Pojawia się kiczowaty feeling czegoś takiego jak "Kroniki Shannary". Kiczowate kostiumy i scenografia. Zobaczymy na jakie CGI będzie stać twórców. Reguła jest prosta. Nie masz pieniędzy na wyrafinowane CGI, to zapomnij o tworzeniu światów filmowych innych od naszego.

  • Maciej Witek

   To oczywiście niczego nie przesądza, ale w sieci znalazłem informację, że serial jest droższy niż 3 pierwsze sezony Gry o Tron, w których to budżet odcinka wynosił około 6-7 milionów dolarów za odcinek.

   • LuKe

    OK więc może będzie dobrze. Podoba mi się fotka Joela z koleżanką wśród jakiegoś protestu ulicznego - przypomina mi klimatem oryginalne kadry "12 małp". Bardzo podoba mi się tytuł serialu, podoba mi się muzyka, ludzie w próżniowych torbach. Rozpoznałem wśród bohaterów Anję z pierwszego sezonu "the100". Sama stylizacja na futurystyczną reklamę podoba mi się już znacznie mniej. Zawsze jest tak, że serial czy film pojawia się w jakichś okolicznościach przyrody. Ten serial przychodzi po "Westworld", "Humans", nowym "Blade Runnerze", "Ghost in the shell"... i to wszystko nadaje mu pewnej wtórności i zmęczenia materiału. Ale zobaczymy. Oby nie było "psychologicznej głębi" i żółwiego tempa akcji pokroju superbohaterskich seriali, bo czegoś tak nudnego nie przeskoczę. Psychologię można wyrazić czynem, a nie długimi rozmowami czy symboliką. Akcja, akcja , akcja. Tego brakuje nowym produkcjom. Niech się dzieje.