10 najlepszych odcinków w historii "Przyjaciół"

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Pojawienie się "Przyjaciół" na Netfliksie to doskonały moment, by wybrać naszym zdaniem najlepsze odcinki w historii serialu. Tylko jak to zrobić, jeśli mamy ogromny sentyment praktycznie do wszystkich?

10. "The One with Unagi" (sezon 6, odcinek 17)

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

Girl power w "Przyjaciołach"! W każdym razie taka na miarę możliwości serialu, który przy swoich licznych zaletach nieszczególnie kładł nacisk na bycie ważnym głosem w kwestiach społecznych, a i od stereotypów nie stronił.

W "The One with Unagi" rządzą Rachel i Phoebe, które dzięki lekcjom samoobrony dają Rossowi nauczkę. Ze swoimi "mądrościami" doktor Geller bywa naprawdę irytujący i dobrze, że twórcy serialu potrafią tę wadę wykorzystać. Reakcje pozostałych bohaterów na jego koncepcję "unagi" same w sobie są zabawne, a do tego dochodzi masa humoru sytuacyjnego – ze szczególnym wyróżnieniem wyskakujących zza zasłon Rachel i Phoebe i świetnej końcówki odcinka.

To najlepsza część "The One with Unagi", ale Monica i Chandler też wypadają bardzo dobrze. Po raz kolejny scenarzyści udowadniają, że nic nie jest przypadkowe, więc skarpetowy króliczek okaże się nie tylko kolejnym dziwactwem Phoebe, ale rekwizytem ważnym dla fabuły. A moment, kiedy słychać niepowtarzalny głos Janice, bawi, nawet gdy od lat zna się puentę wątku z kasetą.

Trochę szkoda, że Joey w tym udanym odcinku dostał tak słaby wątek, bo gdyby nie odbiegający poziomem od reszty pomysł z wynajęciem sobie jednojajowego brata bliźniaka, "The One with Unagi" byłoby jeszcze większym sitcomowym klasykiem. [Kamila Czaja]

friendsgif1

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 • Michał Woźnicki

  Nie wiem czy stworzyłbym tak z głowy listę 10 najlepszych, ale pierwsze co przychodzi do głowy, to że The One Where Everybody Finds Out jest zdecydowanie najlepszym! Phoebe flirtująca z Chandlerem to legenda ^^

 • Katarzyna Kozłowska

  Dwa pierwsze - zdecydowana zgoda. Może kiedyś pokusicie się na 10 najgorszych? :)

 • Glock

  The One With the Baby Shower - uwielbiam ten quiz :D

 • slawek szablewski

  Ja bym dodał z grą Rosa na keyboard jeden z moich faworytów

 • M.B

  Całkowicie się zgadzam z 1 miejscem, a jeśli chodzi o resztę to już by wymagało więcej zastanowienia :)
  Odcinek w którym Ross tak wybielił sobie zęby ,że świeciły w ciemności też należy do jednych z najlepszych moim zadniem.
  Byłbym zapomniał, odcinek , w którym Ross zaprasza Rachel i Joeya do siebie na fajitas, po tym jak się dowiaduje, że ta dwójka jest razem to kolejne cudo.

 • Yan Yanniky

  "Girl power w "Przyjaciołach"! W każdym razie taka na miarę możliwości serialu, który przy swoich licznych zaletach nieszczególnie kładł nacisk na bycie ważnym głosem w kwestiach społecznych, a i od stereotypów nie stronił."

  Racja, ale i tak dla mnie to wstyd, że w ogóle o tak wsteczniackim serialu wspominacie: główne postaci to 6 heteroseksualnych, białych osób w Nowym Jorku, kobiety marzą o mężach i dzieciach, pełno homofobicznych żartów, przedmiotowe traktowanie kobiet przez Joey'a...
  Jakie to szczęście i świadectwo postępu, że teraz takie cóś by nie przeszło...

  • Malgorzata Bald

   Ty tak na serio? Ślub Carol i Susan był chyba pierwszym homoseksualnym wątkiem w serialach.

   • Yan Yanniky

    Jaja sobie robie, wkurza mnie profil ideologiczny i zaczadzenie umysłowe redakcji.

 • Marta M

  ja uwielbiam ten w którym Ross idzie na solarium i ten jak nie może założyć spodni :)

 • Ola Kozel

  Ja bardzo lubię ten, w którym Rachel bierze Phoebe na kolację z ojcem, bo boi mu się powiedzieć o ciąży z Rossem, a Chandler i Joey przyjmują "striptizerkę":)
  Fajny jest też jeden z ostatnich przed wyjściem na jaw, że Monica i Chandler są parą, gdzie oni oboje plus Joey muszą opowiadać jakieś piętrowe kłamstwa, chyba ma tytuł "Ten z kanapką Rossa", ale ręki nie dam sobie uciąć. Pamiętam tylko, że najpierw Joey mówi, że jest "disgusting", a potem Monica.

 • Katarzyna

  odcinek z Rossem na solarium to chyba mój ulubiony :)

 • Magda

  Dla mnie jednym z lepszych, był ten, w którym Monica i Rachel przegrały mieszkanie w quizie :)