Sześć opowieści o chciwości. "Dirty Money" - zwiastun serialu dokumentalnego Netfliksa

"Dirty Money" (Fot. Netflix)

0

Władza, pieniądze, korupcja i absolutny brak moralności. Zobaczcie zapowiedź serialu, który przyjrzy się największym korporacyjnym nadużyciom w historii.

Przerażający gangsterzy, bezlitośni narkotykowi baronowie i psychopatyczni mordercy? Zapomnijcie o nich. "Dirty Money", 6-odcinkowy serial dokumentalny Netfliksa zabierze Was do w stu procentach prawdziwego świata, w którym nie ma miejsca na karykaturalnych kryminalistów. Ich role pełnią uprzywilejowani biznesmeni, zbyt potężni, by dosięgła ich jakakolwiek sprawiedliwość i z moralnością zagłuszoną przez szelest banknotów.

Nie mówimy tutaj o sympatycznych kanciarzach, którzy okradają bogatych i wzbudzają powszechną sympatię, lecz o uprzywilejowanym jednym procencie. Kaście zarabiającej miliardy kosztem zwykłych ludzi, żerując na ich bezpieczeństwie i zdrowiu. "Dirty Money" zajrzy za kulisy tego świata, przyglądając się skandalom, w których trudno ukarać winowajców, choć odbiły się one echem na całym świecie.

Szóstka reżyserów opowie historie m.in. o aferze Volkswagena, praniu pieniędzy narkotykowych karteli przez bank HSBC, przekrętach koncernów farmaceutycznych i firm pożyczkowych, a także przyjrzy się drodze do potęgi konglomeratu Donalda Trumpa. Nad całością czuwa Alex Gibney, uznany dokumentalista, laureat Oscara za "Kurs do Krainy Cienia" i nagród Emmy za filmy "Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary" oraz "Mea Maxima Culpa: Milczenie Kościoła".

Premiera "Dirty Money" w Netfliksie 26 stycznia.

dirtymoney-plakat