Co dalej w serialu "Trzynaście powodów"? Dylan Minnette zdradza ważną informację o 2. sezonie

"Trzynaście powodów" (fot. Netflix)

0

"Trzynaście powodów" to jeden z najbardziej oczekiwanych powrotów tego roku. Dylan Minnette, czyli serialowy Clay Jensen, uchylił rąbka tajemnicy na temat 2. sezonu.

W wywiadzie dla Yahoo młody aktor zdradził ważną informację o 2. sezonie "Trzynastu powodów":

Będziemy mieli przeskok w czasie. Sezon 2. rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach z pierwszego. W międzyczasie w życiu Claya wydarzyło się wiele rzeczy. (...) [Clay] Próbuje ułożyć sobie życie, ale Hannah, ich wspólne życie, sprawa z taśmami to najbardziej przełomowa rzecz, jaka kiedykolwiek przytrafiła się Clayowi. Myślę, że nie będzie mógł od tego uciec, bez względu na to, jak bardzo by się starał.

Serial "Trzynaście powodów" zadebiutował na Netfliksie w marcu 2017 i bardzo szybko stał się światowym fenomenem. Zdjęcia do 2. sezonu zakończyły się w grudniu 2017. Druga odsłona ponownie będzie liczyć 13 odcinków, a zobaczymy w nich tych samych aktorów - łącznie z Katherine Langford w roli Hanny Baker. "Nie spodziewajcie się Hanny, którą znacie z 1. sezonu" - zadeklarowała aktorka w rozmowie z Digital Spy.

W obsadzie pojawi się kilka nowych twarzy, m.in.: Kelli O'Hara (Jackie), Bryce Cass (Cyrus), Chelsea Alden (Mackenzie), Samantha Logan (Nina), Anne Winters (Chloe), Ben Lawson (Rick), Allison Miller (Sonya), Brenda Strong (Nora), Jake Weber (Barry), Meredith Monroe (Carolyn) oraz RJ Brown (Caleb).

Showrunner "Trzynastu powodów" zapewnił, że w 2. sezonie to nie kasety będą osią narracji, jednak nastolatkowie z Liberty High School będą musieli zmierzyć się z inną, również analogową technologią.

Data premiery 2. sezonu "Trzynastu powodów" nie została jeszcze potwierdzona przez Netfliksa.