Critics' Choice Awards: Rządzą "Wielkie kłamstewka", "Opowieść podręcznej" i "The Marvelous Mrs. Maisel"

"Wielkie kłamstewka" (Fot. HBO)

0

Kolejna gala i prawie ci sami zwycięzcy co ostatnio. Critics' Choice Awards zdominowały "Wielkie kłamstewka" i "Opowieść podręcznej", a największym przegranym jest "Feud: Bette and Joan".

Aż sześć nominacji i zero nagród - tegoroczna gala Critics' Choice Awards zdecydowanie nie była szczęśliwa dla ekipy "Feud". W kategoriach miniserialowych znów prawie wszystko zgarnęły "Wielkie kłamstewka". Najlepszym serialem dramatycznym została "Opowieść podręcznej", nagrody indywidualne otrzymały także Elisabeth Moss i Ann Dowd. Z kolei wśród komedii rządziła "The Marvelous Mrs. Maisel".

W praktyce mamy powtórkę ze Złotych Globów, bo nagrodzono także Sterlinga K. Browna za "This Is Us" i Ewana McGregora za "Fargo". Niespodzianką jest jedynie wygrana Teda Dansona i "The Good Place" w kategorii Najlepszy aktor w serialu komediowym. Ciekawe rzeczy działy się także w kategoriach z aktorami i aktorkami drugoplanowymi.

Pełną listę zwycięzców, z programami typu talk show czy reality show, a także kategoriami filmowymi znajdziecie tutaj.

Najlepszy serial dramatyczny
"American Gods"
"The Crown"
"Game of Thrones"
"The Handmaid's Tale" - ZWYCIĘZCA
"Stranger Things"
"This Is Us"

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
Sterling K. Brown – "This Is Us" - ZWYCIĘZCA
Paul Giamatti – "Billions"
Freddie Highmore – "Bates Motel"
Ian McShane – "American Gods"
Bob Odenkirk – "Better Call Saul"
Liev Schreiber – "Ray Donovan"

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
Caitriona Balfe – "Outlander"
Christine Baranski – "The Good Fight"
Claire Foy – "The Crown"
Tatiana Maslany – "Orphan Black"
Elisabeth Moss – "The Handmaid’s Tale" - ZWYCIĘŻCZYNI
Robin Wright – "House of Cards"

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
Bobby Cannavale – "Mr. Robot"
Asia Kate Dillon – "Billions"
Peter Dinklage – "Game of Thrones"
David Harbour – "Stranger Things" - ZWYCIĘZCA
Delroy Lindo – "The Good Fight"
Michael McKean – "Better Call Saul"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
Gillian Anderson – "American Gods"
Emilia Clarke – "Game of Thrones"
Ann Dowd – "The Handmaid's Tale" - ZWYCIĘŻCZYNI
Cush Jumbo – "The Good Fight"
Margo Martindale – "Sneaky Pete"
Chrissy Metz – "This Is Us"

Najlepszy serial komediowy
"The Big Bang Theory"
"Black-ish"
"GLOW"
"The Marvelous Mrs. Maisel" - ZWYCIĘZCA
"Modern Family"
"Patriot"

Najlepszy aktor w serialu komediowym
Anthony Anderson – "Black-ish"
Aziz Ansari – "Master of None"
Hank Azaria – "Brockmire"
Ted Danson – "The Good Place" - ZWYCIĘZCA
Thomas Middleditch – "Silicon Valley"
Randall Park – "Fresh Off the Boat"

Najlepsza aktorka w serialu komediowym
Kristen Bell – "The Good Place"
Alison Brie – "GLOW"
Rachel Brosnahan – "The Marvelous Mrs. Maisel" - ZWYCIĘŻCZYNI
Sutton Foster – "Younger"
Ellie Kemper – "Unbreakable Kimmy Schmidt"
Constance Wu – "Fresh Off the Boat"

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
Tituss Burgess – "Unbreakable Kimmy Schmidt"
Walton Goggins – "Vice Principals" - ZWYCIĘZCA
Sean Hayes – "Will & Grace"
Marc Maron – "GLOW"
Kumail Nanjiani – "Silicon Valley"
Ed O’Neill – "Modern Family"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
Mayim Bialik – "The Big Bang Theory" - ZWYCIĘŻCZYNI
Alex Borstein – "The Marvelous Mrs. Maisel"
Betty Gilpin – "GLOW"
Jenifer Lewis – "Black-ish"
Alessandra Mastronardi – "Master of None"
Rita Moreno – "One Day at a Time"

Najlepszy film TV
"Flint"
"I Am Elizabeth Smart"
"The Immortal Life of Henrietta Lacks"
"Sherlock: The Lying Detective"
"The Wizard of Lies" - ZWYCIĘZCA

Najlepszy serial limitowany
"American Vandal"
"Big Little Lies" - ZWYCIĘZCA
"Fargo"
"Feud: Bette and Joan"
"Godless"
"The Long Road Home"

Najlepszy aktor w filmie TV lub serialu limitowanym
Jeff Daniels – "Godless"
Robert De Niro – "The Wizard of Lies"
Ewan McGregor – "Fargo" - ZWYCIĘZCA
Jack O’Connell – "Godless"
Evan Peters – "American Horror Story: Cult"
Bill Pullman – "The Sinner"
Jimmy Tatro – "American Vandal"

Najlepsza aktorka w filmie TV lub serialu limitowanym
Jessica Biel – "The Sinner"
Alana Boden – "I Am Elizabeth Smart"
Carrie Coon – "Fargo"
Nicole Kidman – "Big Little Lies" - ZWYCIĘŻCZYNI
Jessica Lange – "Feud: Bette and Joan"
Reese Witherspoon – "Big Little Lies"

Najlepszy aktor drugoplanowy w filmie TV lub serialu limitowanym
Johnny Flynn – "Genius"
Benito Martinez – "American Crime"
Alfred Molina – "Feud: Bette and Joan"
Alexander Skarsgård – "Big Little Lies" - ZWYCIĘZCA
David Thewlis – "Fargo"
Stanley Tucci – "Feud: Bette and Joan"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie TV lub serialu limitowanym
Judy Davis – "Feud: Bette and Joan"
Laura Dern – "Big Little Lies" - ZWYCIĘŻCZYNI
Jackie Hoffman – "Feud: Bette and Joan"
Regina King – "American Crime"
Michelle Pfeiffer – "The Wizard of Lies"
Mary Elizabeth Winstead – "Fargo"

Najlepszy serial animowany
"Archer"
"Bob's Burgers"
"BoJack Horseman"
"Danger & Eggs"
"Rick and Morty" - ZWYCIĘZCA
"The Simpsons"

  • Michał

    Chyba nigdy nie przeboleję tego, że Betty Gilpin przegrała z kimś z obsady "TBBT"... Jej za rolę w "Glow" należą się wszystkie nagrody świata.