CIA kontra FBI w zwiastunie "The Looming Tower" - nowego serialu Hulu

"The Looming Tower" (Fot. Hulu)

0

Amerykańska wojna z terroryzmem ruszyła po zamachach z 11 września, ale zagrożenie było znane już wcześniej. Dlaczego więc doszło do tragedii? O tym opowie serial limitowany "The Looming Tower".

Główną rolę w "The Looming Tower" zagra Jeff Daniels, który wcieli się w zdeterminowanego, a czasem nawet upartego Johna O'Neilla, szefa nowojorskiego oddziału antyterrorystycznego FBI, przekonanego, że Stany Zjednoczone będą celem ataku ze strony Al-Kaidy. Jego zapewnienia nie trafiają jednak na podatny grunt, a wręcz spotykają się z brakiem wsparcia ze strony innych rządowych organizacji, w tym prowadzącej własne śledztwo CIA. Rywalizacja o informacje pomiędzy służbami miała być jedną z pośrednich przyczyn wydarzeń z 11 września 2001 roku.

Twórcami opartego na nagrodzonej Pulitzerem książce Lawrence'a Wrighta serialu są Dan Futterman (scenarzysta filmów "Capote" i "Foxcatcher") oraz dokumentalista Alex Gibney ("Kurs do Krainy Cienia"). Oprócz Danielsa na ekranie zobaczymy Michaela Stuhlbarga, który zagra Richarda Clarke'a, narodowego koordynatora ds. bezpieczeństwa; Aleca Baldwina jako George'a Teneta, byłego dyrektora CIA; oraz Petera Sarsgaarda, w roli Martina Schmidta, agenta wywiadu z Waszyngtonu. W obsadzie są również Tahar Rahim, Wrenn Schmidt, Bill Camp, Louis Cancelmi, Virginia Kull, Ella Rae Peck i Sullivan Jones.

Premiera 10-odcinkowego sezonu 28 lutego, poniżej pełny zwiastun i plakat.

The Looming Tower