8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Kroniki Times Square" (Fot. HBO)

0

James Franco wróci w 2. sezonie serialu "Kroniki Times Square". Mary J. Blige użyczy głosu w "The Umbrella Academy". Jessica Szohr pojawi się w "Orville". A oprócz tego "Timeless", "Salvation" i nie tylko.

1. James Franco wróci w 2. sezonie "Kronik Times Square". Scenarzystka Megan Abbott w rozmowie z dziennikarzami podczas gali rozdania Writers Guild Awards powiedziała, że oskarżony o molestowanie seksualne James Franco "oczywiście" powróci w 2. sezonie serialu HBO. David Simon, twórca "Kronik Times Square", bronił go wcześniej, mówiąc, że na planie jego produkcji Franco jest w stu procentach profesjonalistą i nikt się na niego nie skarżył.

2. Mary J. Blige użyczy głosu w "The Umbrella Academy". W nowym serialu superbohaterskim Netfliksa Mary J. Blige pojawi się jako Cha-Cha, bezlitosna płatna zabójczyni, która podróżuje w czasie, by mordować kolejne cele. Cha-Cha jest kompletną sadystką i socjopatką, która wierzy w moc tortur i troszczy się tylko o swoją partnerkę Hazel.

3. Jessica Szohr w obsadzie "Orville". Jessica Szohr dostała stałą rolę w 2. sezonie "Orville". Będzie grać nową członkinię załogi.

4. Hannah Simone w reboocie "The Greatest American Hero". Aktorka znana z "New Girl" dostała główną rolę w pilocie nowej wersji "The Greatest American Hero" szykowanym przez telewizję ABC. Simone zagra Meerę, dziewczynę, która ma słabość do tequili i karate. Jej życie zmienia się, kiedy dostaje kostium superbohaterski, który daje moc każdemu, kto go zakłada.

5. Melia Kreiling i Ashley Thomas w 2. sezonie "Salvation". Oboje dołączą do stałej obsady serialu CBS - ona wcieli się w panią naukowiec, on w detektywa z Waszyngtonu.

6. Pilot "The Village" już obsadzony. Michaela McManus ("SEAL Team"), Jerod Haynes ("Southside With You") i Frankie Faison ("Banshee") dostali stałe role w "The Village" - pilocie serialu NBC, opowiadającego o mieszkańcach jednego budynku na Manhattanie.

7. Michelle Wolf z własnym talk-show na Netfliksie. Scenarzystka "The Daily Show", Michelle Wolf, poprowadzi półgodzinny talk-show na Netfliksie. Odcinki będą pojawiać się co tydzień, premiera jeszcze w tym roku.

8. Zdjęcia z powrotu "Timeless". W premierze 2. sezonu bohaterowie "Timeless" przeniosą się do czasów I wojny światowej. Więcej zdjęć tutaj.

Timeless - Season 2

Timeless - Season 2

 • Michał Woźnicki

  Całe szczęści James wróci. Kroniki oglądałem w swoim bardzo powolnym tempie (co drugi weekend odcinek lub dwa) i muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem.

  • Paulina M

   Tez się cieszę. Uważam, że z tego #metoo serio zaczyna robić się polowanie na czarownice. To już jest przesada, co to się w niektórych przypadkach wyprawia.

   • Michał Woźnicki

    Tzn sam ruch przede wszystkim początkowo miał w sobie bardzo dużo dobrych intencji, nie mówię, że je zgubił. Ale bardzo łatwo popaść w absurd w takich sytuacjach, bo ludzie są tylko ludźmi i na pewno znajdą się osoby zachłanne, które będą chciały na obecnej sytuacji ugrać swoje. Nie można piętnować kogoś po oskarżeniach z twittera, nawet jeśli ktoś je popiera. Takie sprawy trzeba wyjaśniać na prawnej drodze i dopiero wtedy zjechać oprawcę, odsunąć go od wpływowych stanowisk i nie pozwolić żeby bez takich podstaw różne oskarżenia wpływały na karierę lub twórczość poszczególnych osób. Na przykład brak nominacji dla Franco do Oscarów za Disaster Artist, choć był przewidywalny po oskarżeniach na twitterze są karygodne i jak brać tego typu nagrody na serio? Jak uznać, że poprawnie rozliczają twórczość filmową?
    Swoją drogą dla dobra #metoo równie mocno powinno się pocisnąć po niesłusznie oskarżających, żeby takich "pasażerów na gapę" było jak najmniej.

    • LuKe

     I jeszcze nominowanie "Get out" w najważniejszych kategoriach. Filmu klasy B, który został nominowany z wiadomych względów.

    • Paulina M

     Zgadzam się ;)

 • sumak

  Molestowanie seksualne – zachowanie o charakterze seksualnym naruszające godność, nieakceptowane przez społeczeństwo jako sprzeczne z normami społecznymi.
  Które z zachowań Franco o które został oskarżony (chęć seksu oralnego z dziewczyną, wymaganie nagości w filmie, który robił w swojej szkole) narusza godność lub jest sprzeczne z normami społecznymi?

  • Paulina M

   Jeżeli kobieta została przez niego do tych czynności przymuszana, to jest to molestowanie czy też gwałt i stanowczo powinien być za to ukarany. Jeżeli jednak tak nie było, a te kobiety po prostu zrobiły to dla pieniędzy, czy coś, to naprawdę słabo, bo wtedy niszczą karierę całkiem utalentowanego aktora przez swoje widzimisię. Ale raczej prawdy się nie dowiemy. Jedyną wadą hasztagu #metoo, jest to, że nie można właśnie tego jakoś ''sprawdzić'' tylko słowa każdej kobiety/mężczyzny są brane za pewniak. Naprawdę zrobiło się z tego jedno wielkie bagno uważam. Mimo wszystko jednak więcej dobrego i tak zdziałało.

   • sumak

    ,,Tither-Kaplan claimed that one actor was sent home from a film set after balking at appearing topless in a scene''

    Franco had created an “unprofessional and hostile atmosphere” during a scene filmed in a strip club by asking a group of female actors: “So, who wants to take your shirt off?” Dusome says that Franco “stormed off” after none of the actors volunteered.

    Paley, who had a romantic relationship with Franco in 2016, claims that the actor pressured her into performing oral sex on him while sitting in a car. “I was talking to him, all of a sudden his penis was out,” she told the Times. “I got really nervous, and I said, ‘Can we do this later?’ He was kind of nudging my head down, and I just didn’t want him to hate me, so I did it.” She added that Franco later called to make amends with her, though he insisted that he had done

    Podsumowując jeżeli jakaś aktorka nie chciała grać topless, to nie grała. Jeżeli Franco chciał żeby ktoś wystąpił topless to pytał o ochotników, no i miał seks oralny ze swoją dziewczyną. I to są OSKARŻENIA, tak więc zgadzając się z tobą, że calej prawdy nigdy nie poznamy to prawda leży gdzieś pomiędzy zaprzeczeniami Franco a stanowiskiem tych kobiet, nawet jeśli oskarżenia tych kobiet w 100% są prawdziwe, to nie zmienia to faktu, że to nie było molestowanie seksualne ani gwałt.