5. sezon "Jane the Virgin" będzie ostatnim? Gina Rodriguez dała tak do zrozumienia

"Jane the Virgin" (Fot. CW)

0

"Jane the Virgin" nadal nie została przedłużona na 5. sezon, a coraz częstsze są głosy, że serial zbliża się ku końcowi. A co o tym mówi główna zainteresowana, czyli Gina Rodriguez?

Gdy niedawno podawaliśmy Wam listę seriali zagrożonych skasowaniem po tym sezonie, znalazły się na niej dwie lubiane przez nas produkcje CW - "Crazy Ex-Girlfriend" i "Jane the Virgin". W obydwu przypadkach przyczyną jest oczywiście bardzo niska oglądalność, którą seriale nadrabiały nagrodami i uznaniem krytyków. Wszystko musi jednak dobiec końca i wiele wskazuje na to, że ten nastąpi już wkrótce.

Bo choć CW jeszcze oficjalnie nie przedłużyło żadnego z seriali, ich twórcy czują, że następne sezony będą prawdopodobnie ostatnimi. Otwarcie mówiła o tym współtwórczyni "Crazy Ex-Girlfriend", Aline Brosh McKenna, a teraz w podobny sposób wypowiedziała się Gina Rodriguez, czyli Jane Gloriana Villanueva we własnej osobie.

Aktorka wzięła udział w panelu Woman to Watch w Austin, gdzie mówiła o reżyserii, której spróbowała w 10. odcinku 4. sezonu "Jane the Virgin". To niezwykłe przeżycie dla Giny Rodriguez okazało się też sukcesem dla serialu, bo wyreżyserowany przez nią odcinek miał najlepszą oglądalność w sezonie. Nie dziwi więc, że aktorka chce to powtórzyć w przyszłym roku w, jak sama powiedziała, "naszym finałowym sezonie".

Nie jest to wprawdzie oficjalna informacja, zresztą trudno o nią, skoro "Jane the Virgin" nie ma jeszcze zamówienia na 5. sezon, ale zakończenie serialu właśnie po nim wydaje się i prawdopodobne, i rozsądne. Także dlatego, że Gina Rodriguez jest coraz bardziej zapracowana. W tym momencie produkuje dla CW nowy kobiecy dramat zatytułowany "Femme" i rozgrywającą się w latynoskim środowisku komedię o nielegalnych imigrantach, wkrótce pojawi się gościnnie w "Brooklyn 9-9", a teraz można ją oglądać w filmie "Anihilacja".

 • Panna

  Bylby na to czas, jezeli nie chcemy, zeby zrobila sie z tego opera mydlana. I tak duzo telenowelowych twistow bylo przez te sezony

 • Aga

  Myślałam że 4 sezon będzie ostatnim, przez to że jest skrócony. Mam wrażenie że już za dużo wszystkiego się tam wydarzyło i przeciaganie w nieskończoność nie ma sensu. Dla mnie serial mógłby zakończyć się ślubem #jafael w ostatnim odcinku 4 sezonu :)

  • Panna

   No wlasnie, ja tez mialam taka nadzieje, skoro Jane juz jest z Rafaelem. Ale jak juz musza zrobic ten 5 sezon, to max tyle ;)

   • Aga

    oby w 5 sezonie na siłę ich nie rozdzielili, bo tego już nie wytrzymam :D

 • Anna Burza-Grzybowska

  też wydaje mi się, że pięć sezonów to max - świetny serial, ale wydłużanie go w nieskończoność nie ma sensu

 • Asia

  To jest piękny, genialny, blyskotliwy serial.
  Piękne jeat to, ze wątki się nie ciągną sytuncję szybko się roztrzygaja i powstają następne zaskakujące zdarzenia. To serial napisany w nowoczesnym orginalmym stylu a za razem z zachowanym clasyczny stylem gatunku.
  Sytuację są tak przewidywalne i nie przewidywalne ale to jest właśnie czar tego serialu i to mi się w nim najbardziej podoba.
  Mnie też się wydaje, że może to być koniec chodź mam głęboką nadzieję że coś się jeszcze podzieje.