"Gra o tron": Aktorka sponiewierana seksem

Emilia Clarke w "Grze o tron"

Emilia Clarke w "Grze o tron"

Nie każda aktorka lubi seks na planie. Emilia Clarke z "Gry o tron" wyraźnie za tego typu scenami nie przepada.

Esme Bianco wcielające się w rolę prostytutki Rose najwyraźniej nie ma nic przeciwko pokazywaniu się na ekranie głównie nago. Jednakże nie ona jedna musi uprawiać seks przed kamerami.

W pierwszych odcinkach "Gry o tron" widzowie mogli podziwiać wdzięki Emilii Clarke. Serialowa księżniczka Daenerys była obściskiwana przez brata, szkolona w sztuce miłości przez niewolnice, a w końcu oddana khalowi Drogo.

Na pracującej od lat w dezabilu pannie Bianco takie zawodowe wyzwania zapewne nie zrobiłyby większego wrażenia. Ale Emilia Clarke przyznała w wywiadzie, że dla niej sceny seksu, zwłaszcza lesbijskiego, były "skomplikowane":

W czasie ostrych scen musiałam osiągnąć inny stan umysłu, by to wytrzymać.

Clarke przyznała, że nie mogła obejrzeć dwóch pierwszych odcinków "Gry" razem z rodzicami. Bała się zwłaszcza reakcji ojca.

Słowa aktorki brzmią bardzo dobitnie. I stanowią pewien rodzaj oskarżenia wobec autorów serialu.

 • Marta Wawrzyn

  A Rybicki jak zwykle o seksie.

 • 3.14

  albo jak zwykle o "Grze o tron" :)

 • Loras

  1. ksiazka jest pelna seksu i krwi, wiec nie widze innej opcji niz pokazanie tego w serialu.
  2. jesli pannie Clarke az tak bardzo to przeszkadzalo to nikt jej nie kazal brac tej roli. na 100% znala scenariusze wszystkich odcinkow zanim podpisala kontrakt.
  3. jesli panu Rybickiemu az tak przeszkadza seks to proponuje TV Trwam czy cos takiego

  a tak swoja droga to nie czytalem tego wywiadu wczesniej, wiec wydawalo mi sie ze panna Clarke genialnie odgrywa role Daenerys, mlodej, niedoswiadczonej dziewczyny ktora w sposob dosc brutalny zostala wtajemniczona w arcana milosci przez jakze delikatnego khala Drogo...

 • LM

  W książce Daenerys ma 13 lat :) a khal Drogo jest naprawdę miły i delikatny i na spokojnie wprowadza ją w świat dorosłych.Tak że Daenerys sama tego chce.

 • LM

  W filmie jest to pokazane jako gwałt.Trochę mnie to zdziwiło.Widać lepiej się sprzedało.Natomiast wiek dziewczyny w sumie chyba w filmie nie jest powiedziany ale na młodziutką nie wygląda. Ogólnie Gra o tron przypomina mi średniowieczną Europę - gdzie wydawanie za mąż 13 latek było normalne.Chociaż dla mnie nie jest ale to były inne realia.W ich czasach ludzie mający lat 50 to już byli staruszkowie.