Jeszcze 12 świetnych seriali, których nie oglądacie

"The Marvelous Mrs. Maisel" (Fot. Amazon)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kontynuujemy cykl, w którym polecamy mniej znane i bardzo naszym zdaniem niedoceniane seriale. W dzisiejszym odcinku m.in. "Atlanta", "A.P. Bio", "Better Things", "Good Behavior" i "The Good Fight".

"Atlanta"

Jak połączyć hip-hop z surrealizmem? W "Atlancie" wyjaśnia to Donald Glover, wcielający się w Earna – wyrzuconego z uczelni, bezdomnego i pozbawionego grosza przy duszy młodego faceta, który stara się uporządkować swoje życie, a przy okazji być dobrym partnerem dla Van (Zazie Beetz) i ojcem dla ich córki. Pierwszy krok ku dorosłości? Zostać menedżerem swojego kuzyna, robiącego karierę na lokalnej scenie muzycznej rapera Paper Boia (Brian Tyree Henry).

Jeśli myślicie, że to kolejna błaha historyjka o trudnym zderzeniu z dorosłością, to jesteście w grubym błędzie. Komediodramat stacji FX jest jedną z najdziwniejszych i najbardziej pomysłowych produkcji ostatnich lat, łączącą w sobie absurdalne poczucie humoru z często bardzo poważnym podejściem. Bywa celną satyrą na współczesność, ale potrafi także uderzyć w emocjonalne tony, pokazując bez upiększania desperację, jaka nieraz towarzyszy Earnowi. Zaskakuje przy tym formą i treścią, uciekając tak daleko od wszelkiego rodzaju schematów, jak to tylko możliwe.

Wszystko to czyni "Atlantę" serialem wyjątkowym, ale też z pewnością niełatwym w odbiorze. Wymagającym uwagi i zaangażowania, ale odwdzięczającym się za nie na różne sposoby – od postaci, z którymi zżyjecie się bardziej, niż moglibyście początkowo zakładać, do pojedynczych scen i całych odcinków, których długo nie zapomnicie.

A raczej nie zapomnielibyście, gdybyście tylko dali "Atlancie" szansę. Inna sprawa, że nie jest o to łatwo, skoro debiutujący w Polsce 2. sezon serialu FOX Comedy będzie pokazywać… o 23:50 w soboty. Taki już los ambitnych produkcji. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 • The Marvelous Mrs. Maisel, The Good Fight, High Maintenance to świetne seriale, oglądamy :)

 • jimisan

  e tam, niektóre oglądamy - Atlanta, Kroniki..., The Marvelous... są świetne... inne oglądaliśmy i porzuciliśmy bo są totalnie nie w interesującym temacie, bądź nie zażarło - The good fight - tematy sądowe i około zupełnie mnie odrzucają - próbowałem kilka epków i nic z tego, podobnie z Na wylocie, W potrzebie i Pohamuj entuzjazm - niestety jest wiele ciekawszych pozycji... a czasu ciągle za mało...

 • Ciekawy

  Mam pytanie, czy można oglądać "The Good Fight" bez wcześniejszego poznania "Żony idealnej"?

  • Tak. Nie będziesz znać przeszłości Diane, ale jej znajomość nie jest niezbędna, żeby rozumieć, co się dzieje.

 • Hazel

  E, no coś tam obejrzałam... Good behaviour i Mrs Maisel. Na resztę będę mieć czas w przyszłym życiu:)

  • BMR

   To jeszcze "Better Things". Koniecznie. Jako przynęta niech posłuży fakt, że to tylko dwa krótkie sezony (po 10 odcinków), a odcinki mają po niewiele ponad 20 minut.

 • przemek

  Drugi sezon The Good Fight jest świetny! Żaden inny serial nie sprawia mi obecnie takiej frajdy :)

  • Joanna K.

   Dokładnie tak!

 • Panna

  The Marvelous Mrs. Maisel mnie zainteresowalo, ale ma byc 2 sezon, a moze jeszcze i wiecej, a ja mam tyle ich pozaczynanych, ze odlozylam to na pozniej. Good Behaviour i Better Things tez wydaja sie ok.