Które jesienne nowości zapowiadają się dobrze? Oceniamy zwiastuny seriali NBC, ABC, CBS, FOX-a i CW

"Manifest" (Fot. NBC)

0
1 2 3 4 5

W tym tygodniu Wielka Czwórka prezentowała zwiastuny, przypominając, że telewizja jeszcze nie umarła. Oceniamy to, co widzieliśmy, i spekulujemy na temat tego, czego zobaczyć nam nie było dane.

NBC - liczę na "The Village" i nową komedię Mike'a Schura

"The Village" (Fot. NBC)

"The Village" (Fot. NBC)

W przypadku NBC jak zwykle brakuje większości zwiastunów - z siedmiu nowości najlepiej zapowiadają się dwie przeniesione na midseason. A poza tym, jak chyba wszyscy, liczę na "Manifest", bo serial środka z tajemnicą w centrum uwagi to coś, czego w dzisiejszych czasach trochę brakuje. Kto ma taki zrobić, jeśli nie NBC?

Wszystkie zwiastuny i opisy nowości NBC>>>

"I Feel Bad" - Sarayu Blue w roli głównej i Amy Poehler w gronie producentów to dwa powody, dla których dam tej komedii szansę. Ale zwiastun raczej mnie zniechęcił niż zachęcił - to wygląda jak porady z kolorowych magazynów przeniesione na mały ekran. Serio ktokolwiek ma czas na myślenie o takich problemach jak ta pani?

"Manifest" - NBC od lat próbuje znaleźć projekt, który będzie nowym "Lost", ale większość z nich kończy tak jak "Revolution". I "Manifest" niestety też na dzieło wybitne nie wygląda, ale może się obronić, jeśli wątek tajemnicy okaże się przemyślany, a bohaterowie choć trochę charyzmatyczni. A jeśli nie, to i tak zobaczę przynajmniej kilka odcinków dla Księcia z Bajki.

"New Amsterdam" - Jeszcze. Jeden. Dramat. Medyczny. Na dodatek taki, który rzuca w widza rakiem głównego bohatera już w zwiastunie. Nie, i to pomimo naprawdę świetnej obsady.

"Abby's" - Za Mike'iem Schurem poszłabym nawet do piekła (co zresztą wszyscy uczyniliśmy w "The Good Place"), a oldskulowa knajpa, prowadzona przez Natalie Morales, brzmi wręcz jak marzenie. Szkoda, że nie wypuszczono zwiastuna (pokazano go amerykańskim dziennikarzom podczas konferencji i opinie są bardzo pozytywne), ale w tym przypadku moje zaufanie jest bardzo duże i zdecydowanie zasłużone. Myślę, że NBC ma kolejny sitcom, który przetrwa dobrych kilka lat.

abbys677

"The Enemy Within" - "The Blacklist", tylko z Jennifer Carpenter? Nie, dziękuję.

"The InBetween" - A to już naprawdę pójście po linii najmniejszego oporu. Opis wskazuje, że to dosłownie kopia "Medium", tylko z fajną australijską aktorką w roli głównej (Harriet Dyer z "Love Child"). Dla niej oraz z zawodowego obowiązku obejrzę pilota, ale zdziwię się, jeśli będę chciała kontynuować.

"The Village" - Tak, tak i jeszcze raz tak. I to pomimo braku zwiastuna w internetach (znów, amerykańscy krytycy widzieli i podobało im się). W czasach budowania wielopiętrowych intryg, tworzenia na siłę skomplikowanych moralnie bohaterów, dodawania wszędzie wątków nadprzyrodzonych, a także hurtowej produkcji spin-offów i rebootów, każda historia o zwykłych ludziach i zwykłym życiu jest w cenie.

Sąsiedzi z nowojorskiego Brooklynu, w których wcielają się m.in. Frankie Faison, Dominic Chianese, Lorraine Toussaint i Warren Christie, wyglądają na godnych następców rodziny Pearsonów z "This Is Us". Szkoda, że oba seriale nie będą emitowane razem, bo moim zdaniem byłaby tutaj szansa na nową jakość - takich historii jest dziś po prostu bardzo, bardzo mało i choćby dlatego NBC powinno wesprzeć "The Village".

1 2 3 4 5
 • LuKe

  Posucha w telewizji.

 • Chrabąszcz Wacław

  Nie wiem, co myśleć - rzadko kiedy zgadzam się z Martą Wawrzyn, co do preferencji serialowych - to tu jesteśmy w pełni zgodni. Stare dobre małżeństwo, czy jak....

 • kubisz

  A ja odetchnąłem z ulgą (trochę egoistycznie, wiem). Chciałbym mieć na oglądanie seriali sporo więcej czasu, niż faktycznie mam, więc selekcję co obejrzeć muszę robić bardzo starannie (choć czasem się natnę - "The Rain"...). Tak więc bez żalu ofertę wszystkich wymienionych tu stacji skreślam na starcie. No może małą furteczkę zostawiając dla "Manifestu", choć mam dziwną pewność, że klątwa "następca »Lost«" znów zadziała - wszystko tak zapowiadane było marne i tak kończyło. Będzie można skupić się na kablówkach i nadrabianiu porządnych zaległości.

  • Jan

   W pełni się zgadzam z Twoim postem. Seriali coraz więcej, a doba ciągle tej samej długości. Ja już od 2-3 lat praktycznie nie zwracam uwagi na propozycje stacji wymiennych w tytule artykułu. I myślę że ludzie oglądający dużo seriali raczej nie zwracają uwagi na produkcje NBC, ABC, CBS, FOX-a i CW bo wiedzą co się po nich spodziewać.

 • BMR

  Amen, Marta- po prostu zalewa nas ocean marności...

 • kasia0504

  Mam nadzieję, że masz rację i Whiskey Cavalier będzie w stylu wcześniejszych seriali USA Network. Brakuje mi lekkich, wakacyjnych seriali typu np. Burn Notice albo Psych.

 • patryks83

  Ja zobaczę na pewno: Manifesto, Przejście (bo czytałem książki ale zwiastun zapowiada się kiepsko), no i czekam na Sabrinę, Umbrella Academy, Maniac, Dobry Omen, Detektyw 3.