8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Fargo (Fot. FX)

0

Wiemy, kiedy wystartują zdjęcia do 4. sezonu "Fargo". Powstają książki ze świata "Stranger Things". Netflix zamawia dwa nowe seriale. A poza tym "The Affair", "Felicity" i filmy na kanale FOX.

1. Wiemy, kiedy rozpoczną się zdjęcia do 4. sezonu "Fargo". Producent "Fargo" Warren Littlefield powiedział serwisowi Deadline, że zdjęcia do 4. sezonu wystartują jesienią 2019 roku. W tym momencie już wiadomo, w którym roku i w jakim mieście będzie się działa akcja. Wszystko się przedłuża, bo twórca "Fargo", Noah Hawley, jest bardzo zajętym człowiekiem. Tego lata reżyseruje film z Natalie Portman, więc pierwszy odcinek 4. sezonu "Fargo" będzie mógł napisać dopiero jesienią. Pod koniec roku scenarzyści rozpoczną pracę w writers' roomie i jesienią 2019 będą mogły ruszyć zdjęcia.

2. Powstają książki ze świata "Stranger Things". Tej jesieni ukażą się dwie książki związane z serialem "Stranger Things" - pierwsza to opowieści zza kulis serialu ("Stranger Things: World Turned Upside Down: The Official Behind-The-Scenes Companion"), druga to porady, mądrości i ostrzeżenia ze świata "Stranger Things". Z kolei na wiosnę 2019 zaplanowany jest prequel autorstwa Gwendy Bond, opowiadający o matce Jedenastki i programie MKUltra.

3. Scott Foley nie chce rebootu "Felicity". Ekipa "Felicity" spotkała się ponownie na festiwalu ATX w Teksasie. Scott Foley oznajmił, że nie wyobraża sobie potencjalnego rebootu serialu, bo to była opowieść, która należała do pewnego pokolenia i działała wtedy. "Nie mogą zrobić tego z nami teraz. To by nie działało. Wszyscy jesteśmy za starzy. 'Felicity' było o tym magicznym czasie w twoim życiu, kiedy stajesz się dorosły i znajdujesz swoją drogę" - tłumaczył aktor. Więcej o spotkaniu ekipy "Felicity" tutaj.

4. Nowy sezon "The Affair" o relacjach bohaterów z samymi sobą. Ekipa "The Affair" powiedziała na festiwalu ATX, że w 4. sezonie wszyscy będą zastanawiać się nad sobą i nad tym, czy da się skierować życie na nowe tory. Bohaterów czekają nowe związki, nowe miejsca i nowe wyzwania w życiu. A jednocześnie wciąż będą oni ze sobą powiązani. "Cole nie potrafi odpuścić i dochodzi do tego punktu, w którym to zaczyna rujnować mu życie i on o tym wie, ale nadal nie potrafi przestać. Więc zaczyna podróż, mającą na celu rozgryzienie tego" - powiedziała twórczyni serialu Sarah Treem. W nowych związkach będą także pozostali bohaterowie, ale przede wszystkim ten sezon będzie opowiadać o ich relacjach z samymi sobą.

5. Ruth Wilson w nowym serialu BBC. Znana z "The Affair" aktorka dołączyła do obsady "His Dark Materials" - 8-odcinkowego serialu BBC, w którym wcześniej role dostali James McAvoy i Clarke Peters. Serial będzie adaptacją fantastycznej trylogii Philipa Pullmana, którą w Polsce znamy jako "Mroczne materie". Scenariusz pisze Jack Thorne ("National Treasure").

6. Netflix zamawia serial "Away" o wyprawie na Marsa. Zamówienie na 10 odcinków dostał serial "Away", który stworzą Andrew Hinderaker ("Penny Dreadful"), Jason Katims ("Friday Night Lights") i Matt Reeves ("Dawn of the Planet of the Apes"). Scenariusz, który napisze Hinderaker, będzie luźno oparty na tym artykule "Esquire". Bohaterką będzie astronautka, która udaje się w roczną misję na Marsa, zostawiając na Ziemi męża i nastoletnią córkę. "Away" będzie historią miłosną, a także opowieścią o przeżyciu, nadziei i człowieczeństwie, dziejącą się podczas pierwszej załogowej misji na Marsa.

7. Netflix zamienia greckie mity w serial. Druga nowość, którą Netflix zamówił, kiedy my spaliśmy, to "Kaos", mroczna, komediowa i uwspółcześniona wersja greckiej mitologii autorstwa Charlie Covell, scenarzystki "The End of the F***ing World".

8. Lato z filmami na kanale FOX - dziś "Zabójcza broń 4". W letnie wieczory na kanale FOX będziecie mogli oglądać filmowe hity. W poniedziałek 11 czerwca o godz. 23:00 (czyli dziś) FOX pokaże "Zabójczą broń 4", w której powrócą policjanci Martin Riggs (Mel Gibson) i Roger Murtaugh (Danny Glover). Panowie będą prowadzić sprawę serii morderstw ludzi powiązanych z azjatycką mafią, która handluje żywym towarem.