Netflix stawia na interaktywność. Będzie gra w świecie "Stranger Things"

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0

Jeśli istnieje coś, czym Netflix się jeszcze nie zainteresował, to jest spore prawdopodobieństwo, że wkrótce to zrobi. Tym razem chodzi o interaktywne gry wideo i współpracę z Telltale Games.

Telltale Games to studio specjalizujące się w tworzeniu gier przygodowych, w których gracze sami decydują o rozwoju fabuły, wybierając odpowiednie kwestie dialogowe lub podejmując decydujące o przebiegu akcji decyzje. Fani seriali mogą je już kojarzyć z tytułów rozgrywających się w świecie "The Walking Dead" i "Gry o tron", a wkrótce dołączy do nich również gra oparta na "Stranger Things".

Wszystko dzięki współpracy Telltale Games z Netfliksem, która ma przebiegać dwutorowo. Wiąże się to z tym, że studio stworzy produkcję na serialowej licencji, z kolei w serwisie streamingowym pojawią się specjalnie do niego przystosowane gry. Pierwszą ma być 5-odcinkowy "Minecraft: Story Mode" - interaktywna historia, w której widz wcieli się w gracza, wydając polecenia za pomocą pilota. Premiera już jesienią.

Szczegółów do co gry na podstawie "Stranger Things" na razie nie podano. Wiadomo, że będzie ona dostępna na komputerach PC i konsolach, można się także spodziewać, że podobnie jak w przypadku innych produkcji studia, zostanie podzielona na odcinki.