Co dalej w "Ostrych przedmiotach"? Zapowiedź dalszej części serialu przynosi kolejne koszmarne sceny

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

0

Kto zabił dziewczynki z sennej mieściny w Missouri? Jakie tajemnice skrywa Camille? Czego szuka przyjezdny detektyw? Zobaczcie zwiastun kolejnych odcinków serialu "Ostre przedmioty".

"Ostre przedmioty" wystartowały w poniedziałek, a ja już widziałam siedem odcinków z ośmiu i mogę Was zapewnić, że nic lepszego tego lata nie zobaczycie (moja recenzja tutaj). Przed Wami kolejne tajemnice, także z odległej przeszłości, oraz różnego rodzaju podejrzenia i twisty.

A w centrum wszystkiego dalej będzie znajdować się Camille Preaker (Amy Adams), dziennikarka, która powróciła po latach do rodzinnego miasteczka w Missouri, aby przygotować materiał o zabójstwie dwóch dziewczynek. Matkę Camille gra fantastyczna Patricia Clarkson, z kolei Eliza Scanlen wciela się w jej przyrodnią siostrę, 13-letnią Ammę. Nieoczywiste, poplątane relacje tej trójki kobiet to jedna z głównych atrakcji miniserialu telewizji HBO - obok zagadki kryminalnej. W znakomitej obsadzie znajdują się jeszcze m.in. Chris Messina i Elizabeth Perkins.

Kolejny odcinek w najbliższy poniedziałek w HBO o godz. 20:10 i od rana w HBO GO.

 • Katarzyna

  Czytałam książkę "Ostre przedmioty", ale znudzona (i rozczarowana po znakomitej "Zaginionej dziewczynie") porzuciłam ją chyba jeszcze zanim dotarłam do połowy.

  Natomiast po pierwszym odcinku serialu muszę powiedzieć, że jestem miło zaskoczona, bo zapowiada się bardzo dobrze. Lubię Amy Adams i wygląda na to, że będzie miała duże pole do popisu w tej roli. Strona wizualna serialu (oraz ścieżka dźwiękowa) także bardzo porządne. Zazdroszczę Marto, że już widziałaś!

  • Panna

   Ksiazka pozostawila po sobie mroczne wrazenie i tak naprawde niewiele z niej pamietam, samookaleczanie nigdy nie bylo dla mnie zrozumiale. "Zaginiona dziewczyna" o wiele ciekawsza, ale Amy Adams i jakosciowa produkcja moze cos z tego wyciagnac. Jak na razie 1 odc. mi sie dluzyl.

 • LuKe

  Obawiałem się włączać żeby nie zepsuć sobie zabawy. Dostałem wskazówkę dotyczącą mordercy, na którą teraz będą baczniej zwracał uwagę :)

 • Zdzisław Dyrman

  No niestety pierwszy odcinek to zbiór schematów i motywów z innych seriali. Główny bohater zmuszony do powrotu do miejsca z którego kilka lat wcześniej udało mu się wyrwać, z tajemniczą przeszłością i problemami, małe miasteczko i dziwna, zamknięta społeczność. W dodatku alkoholizm i samotność głównej bohaterki pokazane zostały w sposób bardzo łopatologiczny tak żeby nikt nie miał wątpliwości jak bardzo jest ona zagubiona, a przecież można to było zrobić bardziej subtelnie licząc na intelekt widzów którzy sami potrafią dojść do odpowiednich wniosków. No chyba, że w Ameryce już nie potrafią.

  • LuKe

   Zgadzam się co do kalek, schematów i stereotypów.