Najbardziej oczekiwane nowe seriale jesieni 2018

"Maniac" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Tej jesieni na małym ekranie zagoszczą Emma Stone i Julia Roberts, z nowym serialem wróci twórca "Mad Men", a na Netfliksie wyląduje pierwsza polska produkcja. Oto 15 nowych seriali, na które czekamy najbardziej.

15. "Nawiedzony dom na wzgórzu"

"The Haunting of Hill House" (Fot. Netflix)

"The Haunting of Hill House" (Fot. Netflix)

Współczesna wariacja na temat gotyckiego horroru autorstwa Shirley Jackson z 1959 roku? Widzieliśmy już gorsze pomysły na serial, które okazywały się strzałami w dziesiątkę. Inna sprawa, że widzieliśmy też dobrze zapowiadające się seriale Netfliksa, które okazywały się rozczarowaniem. Czy ten do nich dołączy?

Póki co trudno wyrokować, bo nie ma jeszcze zwiastuna, a teaser, choć klimatyczny, nie mówi nic. Wiemy, że będzie to historia rodzeństwa wychowanego w starej rezydencji, która potem stała się jednym z najsłynniejszych nawiedzonych domów w kraju. Teraz, już jako dorośli ludzie, zmuszeni są odnowić kontakt, by razem stawić czoła tragedii. Czeka ich konfrontacja z demonami z przeszłości - także tymi, które tkwią w nich samych.

Powieść Shirley Jackson była już dwukrotnie ekranizowana (z lepszym i gorszym skutkiem) – czy serial ma szansę się na tym tle wyróżnić? Pewne nadzieje wzbudza w nas osoba twórcy, Mike'a Flanagana. Ten specjalista od horrorów ("Absentia", "Oculus", "Gra Geralda") raczej poniżej pewnego poziomu nie schodził, więc liczymy, że i w tym przypadku tego nie zrobi, a my dostaniemy niezłej klasy historię z dreszczykiem.

Zdjęcia wyglądają ładnie, obsada zawierająca m.in. Timothy'ego Huttona, Michiela Huismana, Carlę Gugino i Elizabeth Reaser też prezentuje się nie najgorzej. Dobre serialowe horrory to ciągle zbyt rzadka sprawa, byśmy tego przynajmniej nie sprawdzili. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 • Artur Kruk

  A miałem w planach jesiennych nadrobienie zaległości beletrystycznych;)

  • ROB-i

   No tak,ja beletrystyke nadrabiam w drodze do i z pracy a czasami i na przerwach w czasie pracy,a seriale po pracy.
   W miedzyczasie czasami cos jem i prubuje jeszcze oddychac i takie inne przyziemne rzeczy na ktore coraz mniej mi czasu.A po 2 tygodniach urlopu mam do nadrobienia jakies 40-50 odcinkow seriali i wielka reklamowke nowej beletrystyki.Ja sie pytam kiedy ...,i jak tu zyc?!?