8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Mr. Mercedes" (Fot. Audience)

0

"Mr. Mercedes" z zamówieniem na 3. sezon. Data i zapowiedź powrotu "Suits". Jaime Camil i Gina Rodriguez w ekipie "Charmed". A oprócz tego "The Ranch", crossover Arrowverse i nie tylko.

1. "Mr. Mercedes" z zamówieniem na 3. sezon. Stacja AT&T Audience Network zamówiła 10-odcinkowy 3. sezon serialu "Mr. Mercedes". Produkcja ruszy na początku 2019 roku w Charleston w Karolinie Południowej, a premiery możemy spodziewać się pod koniec przyszłego roku. Produkcję wciąż będzie prowadził twórca serialu David E. Kelley, a reżyserować dalej będzie Jack Bender.

2. Data i zapowiedź powrotu "Suits". Składająca się z 6 odcinków druga część 8. sezonu "Suits" wystartuje 23 stycznia. A rządzić najwyraźniej będzie Louis Litt (i to nie jest koszmar senny).

3. Daty premier nowych sezonów "High Maintenance" i "Crashing". "High Maintenance" przenosi się na niedzielę (czyli poniedziałek w Polsce) – 9-odcinkowy 3. sezon będzie mieć premierę 20 stycznia. Tego samego dnia wystartuje składający się z 8 odcinków 3. sezon "Crashing".

4. "The Ranch" powraca w grudniu. Druga część 3. sezonu "The Ranch" (zwana też częścią 6) pojawi się na Netfliksie 7 grudnia. W serialu nie zobaczymy już Danny'ego Mastersona.

5. Jaime Camil i Gina Rodriguez w ekipie "Charmed". Jaime Camil z "Jane the Virgin" pojawi się gościnnie w "Charmed". Z kolei Gina Rodriguez wyreżyseruje jeden odcinek.

6. Imponująca obsada serialu "Fosse/Verdon". Do obsady nowego miniserialu telewizji FX dołączyli Norbert Leo Butz jako Paddy Chayefsky, Margaret Qualley jako Ann Reinking, Aya Cash jako Joan Simon, Nate Corddry jako Neil Simon, Susan Misner jako Joan McCracken, Bianca Marroquin jako Chita Rivera, Kelli Barrett jako Liza Minnelli, Evan Handler jako Hal Prince, Rick Holmes jako Fred Weaver, Paul Reiser jako Cy Feuer, Ethan Slater jako Joel Grey, Byron Jennings jako George Abbott i Laura Osnes jako Shirley MacLaine. Przypomnijmy, główne role zagrają Sam Rockwell (Bob Fosse) i Michelle Williams (Gwen Verdon).

7. Rozdano International Emmy Awards. Wśród zwycięzców znajdują się hiszpański "Dom z papieru" (najlepszy serial dramatyczny) i "Nevsu" (najlepszy serial komediowy).

8. Teaser i zdjęcia z "Elseworlds" – crossovera Arrowverse. Galerię zdjęć znajdziecie tutaj.

 • Justyna M

  Mr. Mercedes <3

  • michax

   Fajnie, ale chyba jedynym rozwiązaniem jeśli chodzi o fabułę to jest powrót do tomu II-go trylogii, który ominęli w serii drugiej czyli zupełnie nowa sprawa, bo wątek Pana Mercedesa zakończono.

   • Artur Kruk

    A jak wypadł II sezon, na tle I?

    • michax

     Dla mnie był spoko. Powiem tak, że po tym jak wiele złego słyszałem o tomie III to spodziewałem się góra średniego sezonu, a dostałem sezon ciekawy, w którym jak sprawdziłem bardzo dużo pozmieniano w porównaniu z książką. Widocznie ekipa Kelleya próbowała zniwelować wszystkie wady i minusy ostatniej części trylogii.

     Oczywiście najważniejsza zmiana w porównaniu z 1 serią jest taka, że mamy w serialu wątek paranormalny. Ale to adaptacja Kinga czyli wcześniej czy później można było się tego spodziewać, że pojawi się wątek paranormalny.

     Choć oceniam trochę niżej jak pierwszą serię, bo pierwsze 3, 4 odcinki z lekka przynudzają, ale ciekawie zaczyna robić się w drugiej połowie sezonu gdy akcja przyspiesza i coraz więcej faktów przemawia za szaloną teorią Hodgesa, którego wszyscy podejrzewają, że ma obsesje na punkcie mordercy. No i trzeba powiedzieć, że główni aktorzy spisują się równie dobrze co w 1 serii, choć znowu niewiele scen mają razem.

     Historia toczy się dość schematycznie, ale od połowy serii akcja na tyle przyśpiesza mocno, że zacząłem oglądać z większym zainteresowaniem. Ale jak dla mnie najciekawszym wątkiem była historia Lou Linklatter, byłej przyjaciółce mordercy i chyba mój ulubiony w całej serii. Breeda Wool dobrze gra to jak jej postać próbuje ułożyć sobie życie, jak walczy z traumą wywołaną tym jak skrzywdził ją Brady. Świetnie poprowadzony wątek do samego końca, który nie zdradzę jak został zakończony, tylko powiem, że było to zakończenie mocne, a jednocześnie dałem się zaskoczyć, choć można było się takiego rozwiązania spodziewać (wiem, że w książce nie ma takiego wątku, czyli zmiana na plus).

     A co do samego finału, który jest bardzo dobrym odcinkiem to Davidowi Kelleyowi chyba wciąż marzą się seriale jakie kręcił kilkadziesiąt lat temu czyli sądowo prawnicze. Więc nie powinienem być zaskoczony, że ostatni odcinek to epizod, którego akcja dzieje się na sali sądowej.

     Co do ostatniej sceny to moim zdaniem pasowała na zakończenie serialu, ale skoro będzie 3 sezon to musi być nowa historia i jestem ciekaw w jaką stronę pójdą czy adaptacja tomu II czy całkowicie nowa historia, nie mająca nic wspólnego z trylogią książkową. A ogólnie to 2 sezon to przyzwoity sezon, miejscami dobry sezon, zwłaszcza odcinki od 6 do 10. Pierwszemu sezonu dałem 7/10 a drugiemu dałbym 6+/10, głównie za odcinki 6-10. Warto obejrzeć jeśli polubiłeś detektywa Hodgesa (plus jego przyjaciół) i chcesz wiedzieć jak zakończono historię konfrontacji z Bradym.

   • Justyna M

    Pewnie tak zrobią. Ja jeszcze nie obejrzałam drugiego sezonu (wstyd).