Pełnometrażowy "Luther" jak "Siedem" Davida Finchera? Idris Elba zdradza szczegóły filmu

"Luther" (Fot. BBC)

0

Film pełnometrażowy o Lutherze zaczyna nabierać rumieńców. Idris Elba zdradza, że prace nad projektem postępują, a twórca serialu, Neil Cross, pracuje nad scenariuszem.

Fani serialu "Luther" mają wiele powodów do zadowolenia, a nadchodzący 5. sezon serialu BBC jest tylko jednym z nim.

Grający tytułową rolę w produkcji Idris Elba oraz jej twórca Neil Cross od jakiegoś czasu nastawiali widzów na to, co prawdopodobnie nadejdzie, czyli na pełnometrażową wersję przygód Johna Luthera. Teraz aktor zdradza, że prace nad projektem są w toku.

Elba zapowiada, że twórca serialu "już haruje nad scenariuszem", a film będzie robiony na ogromną skalę.

- "Luther" posiada wszystkie cechy potrzebne do powtórzenia sukcesu tych klasycznych filmów z gatunku neo noir z lat 90. jak "Siedem" i "W sieci pająka". To, co chcielibyśmy zrobić, to użyć tego schematu do stworzenia filmowego "Luthera" – mówi Idris.

Aktor pytany o to, czego możemy spodziewać się po filmowej wersji przygód detektywa odpowiada "więcej morderstw, więcej Volvo, więcej nachmurzonego Luthera. W zasadzie chcemy dotrzeć do większej publiczności i zrobić film na większą skalę, może nawet międzynarodową" – dodaje.

Nie wiadomo, gdzie – poza Londynem – mógłby rozgrywać się pełnometrażowy Luther. Ostatnio Idris Elba wspominał o Brazylii, natomiast w swojej najnowszej wypowiedzi skłania się bardziej ku europejskim miastom.

"Luther" wraca 1 stycznia – nowe odcinki będą w HBO GO.

 • Mariusz Pałka

  Panie Luther, zapraszamy do Dzikiego Kraju ;)

 • ROB-i

  Ok,"Se7en" jest tylko jedno i prosze "swietosci" nie ruszac !!! Ja wiem ze wielu juz obiecalo ze beda sie inspirowac a za kazdym razem wychodzilo "+?!!@#^&".
  Nigdy nie widzialem zadnego sezonu "Luther'a" wiec moze nadrobie,nie wiem czy to trzeba ogladac sezon po sezonie,odcinek po odcinku?
  Idris Elba dobrym aktorem jest ("Beast Of No Nation"),rownie dobrym DJ-em (klaniaja sie Londynskie kluby),tak wiec jak powstanie film na pewno zobacze.

  • michax

   Raczej tak, jest zachowana serializacja, a przynajmniej na tyle mi się wydaje, bo te seriale angielskie mają tak długie przerwy między sezonami, że zwyczajnie nie pamiętam co było w żadnej serii, zarówno tych dobrych, jak i tych słabych. Ale ciężko pamiętać jak 1 sezon poleciał 8 lat temu. W sumie to nie pamiętam nawet, który sezon był dobry a który kiepski. Z ostatniego powrotu Luthera w 2015 roku, który składał się z dwóch odcinków pamiętam tylko jak słaby był 4 sezon, jeśli można nazwać tak te dwa odcinki.