Serialowy konkurs z brodą - rozwiązanie

House z brodą (Fot. FOX)

House z brodą (Fot. FOX)

Oto wyniki konkursu, w którym do wygrania były książki Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej "Co dwie brody to nie jedna", ufundowane przez Wydawnictwo Alegoria.

Zadaliśmy pytanie konkursowe: Który serialowy bohater powinien zapuścić/zgolić zarost? Odpowiedź krótko uzasadnij. Dziś trzy najciekawsze naszym zdaniem odpowiedzi nagradzamy książkami "Co dwie brody to nie jedna".

Jury wybrało zwycięzców konkursu. Są nimi:
Piotr Ciołek, Okrzeja,
Martyna Sitniewska, Jabłonowo Pomorskie,
Mateusz Trela, Przemyśl.

Szczególne wrażenie zrobiła na nas odpowiedź pana Piotra, który napisał, dlaczego brodę powinien nosić Don Draper:

Lata 60. - "początek początku" wielkiej rewolucji obyczajowej, która pukając do drzwi zwykłych Amerykanów na zawsze miała zmienić ich codzienność. I wśród tej politycznie poprawnej, ale nieco skisłej i odrobinę zakłamanej rzeczywistości symbol tamtych czasów - Don Draper. Człowiek, który budzi respekt. Facet z dorobkiem, odniósł wielki sukces, ale jednocześnie ma na koncie masę większych i mniejszych grzeszków, a przeszłość co jakiś czas kładzie się cieniem na jego życiorysie. Wydawałoby się, że tak mocno doświadczony przez los facet powinien wyglądać tak, jak... doświadczony przez los facet. Na przekór konwenansom tamtych czasów fajnie byłoby zobaczyć Dona Drapera z brodą. Zarostem. Po prostu nieogolonego. Wypadłoby to mocno wiarygodnie, dodało jeszcze więcej męskości i charakteru postaci i na pewno wywołało wielkie poruszenie w agencji reklamowej Sterling-Cooper-Draper-Pryce. Na razie jednak się na to nie zanosi, a szkoda, bo czasem ciężko uwierzyć, że po kolejnej suto zakrapianej alkoholem nocy Don wpada spóźniony do biura gładszy niż kiedykolwiek. Być może kiedyś doczekamy się Dona w innym, brodatym wydaniu.

Zwycięzcom gratulujemy, nagrody już wysłaliśmy pocztą.

  • P.C.

    Dziękuję uprzejmie. :)

  • Hej

    Właśnie zobaczyłem, że jestem na liście, ale nic nie dostałem.
    Mateusz T.