Kity lata 2015: "Detektyw", "Aquarius", "The Brink", "Pod kopułą", "Zoo", "Stitchers"

1 2 3 4 5 6 7 8 9

"The Astronaut Wives Club"

"The Astronaut Wives Club" (Fot. ABC)

"The Astronaut Wives Club" (Fot. ABC)


Marta Wawrzyn: Kolejny dowód na to, że samo osadzenie serialu w latach 60. nie wystarczy. W przeciwieństwie do "Aquriusa", "The Astronaut Wives Club" nie jest ani biedne, ani źle zagrane. Dlatego wytrzymałam chyba z sześć odcinków, a nie trzy. Ale dalej oglądać się po prostu nie dało - chyba że kogoś fascynuje to, jak można schrzanić świetną historię. Bo słowo daję, trzeba mieć ogromny talent, żeby tak fatalnie napisać serial o pierwszych lotach w kosmos i żonach astronautów, którzy wyprawiali się w nieznane.

"The Astronaut Wives Club" mogłoby być soczystym dramatem o samotności, romansach, miotaniu się pomiędzy wielkim strachem i jeszcze większą ekscytacją. O wielkich marzeniach, feminizmie, o tym, co kobiety mogły, a czego nie mogły w latach 60. Niestety, to wszystko jest tutaj strasznie zbanalizowane, fabuła gubi się gdzieś pomiędzy stylowymi kieckami i makijażami.

Owszem, serial ABC wizualnie wypada więcej niż przyzwoicie. Scenografia, makijaże czy kostiumy nie odbiegają poziomem od podobnych produkcji telewizji kablowych. Ale pod względem fabularnym to ugrzeczniona bajeczka - ładniutka, płyciutka i kompletnie nic niewnosząca. I właśnie stąd ten kit.

1 2 3 4 5 6 7 8 9