Top 12: Moi ulubieni niegrzeczni chłopcy z seriali

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Don Draper (Jon Hamm) - "Mad Men"

"Mad Men" (Fot. AMC)

"Mad Men" (Fot. AMC)

Wiem, wiem, Don Draper to skomplikowany bohater z poważnego serialu dla dorosłych ludzi. Ale i niegrzeczny chłopiec - pogubiony, zawadiacki i niesamowicie czarujący. Don, jak wielu facetów w latach 60., mieszkał w idealnym domu na przedmieściu z idealną żoną i dwójką idealnych dzieciaków, a i tak czuł jakiś nieokreślony egzystencjalny ból, który uśmierzał romansami, alkoholem czy nagłymi ucieczkami do Kalifornii.

A mnie to się zawsze strasznie podobało - bo choć, owszem, widziałam, jakim Don potrafi być egoistą i jak bardzo potrafi krzywdzić wszystkich dookoła, uważałam, że ma w sobie mnóstwo uroku. Facet był jednocześnie strasznym cynikiem i wielkim romantykiem, szowinistą i szefem, który wypromował kobietę w czasach, kiedy nikt nie doceniał kobiet. Na jego zachowanie rzutowała też zresztą jego trudna przeszłość, która wiele rzeczy usprawiedliwiała.

Dlatego zawsze miałam ogromną słabość do Dona Drapera i szukałam dla niego usprawiedliwienia, nawet kiedy niełatwo było je znaleźć. I to się nigdy nie zmieni, bo nawet po wydarzeniach z ostatnich sezonów ten magik nowojorskiej branży reklamowej wciąż ma dla mnie urok niegrzecznego chłopca.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12