Hity tygodnia: "Pakt", "Fargo", "Flash", "The Knick", "Jane the Virgin", "Downton Abbey"

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

"The Last Kingdom" - sezon 1, odcinek 5

"The Last Kingdom" (Fot. BBC America)

"The Last Kingdom" (Fot. BBC America)


Mateusz Piesowicz: Bez wątpienia najlepszy odcinek do tej pory. Wszystko tu było w idealnych proporcjach. Dywersja, bitwa, walka jeden na jednego, polityka, honor, zdrada, religia i seks. A to wszystko w niecałą godzinę i bez uczucia przesytu.

"The Last Kingdom" nie bawi się w nadmierną budowę postaci, bo zwyczajnie nie ma na to miejsca. Większość tutejszych bohaterów to proste, ale wyraziste charaktery, które mają do odegrania konkretną rolę w scenariuszu. I to się sprawdza - Oddo Młodszy jest odpowiednio obślizgły, Alfred próbuje być przekonującym władcą, a Ubba wzbudza respekt samą posturą. Dodając do tego dobrze dobraną obsadę, mamy efekt w postaci świetnej rozrywki, w której poszczególne elementy łączą się w zgrabną całość.

Osobnym tematem jest główny bohater, który ewoluuje w bardzo ciekawym kierunku. Niechęć, jaka spotyka Uhtreda po obydwu stronach barykady, skutkuje najpierw rozczarowaniem, a potem zwykłą wściekłością. Czyżby naszemu bohaterowi była pisana banicja? Jedno jest pewne - Uhtred ma do zaoferowania znacznie więcej niż ładną buźkę.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA