15 seriali, które oglądacie (prawie) wszyscy

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

"Jessica Jones"

"Jessica Jones" (Fot. Netflix)

"Jessica Jones" (Fot. Netflix)


Jak wiosną zeszłego roku zwariowaliście na punkcie "Daredevila", tak jesienią szaleliście za Jessicą Jones. I to nawet jeszcze bardziej - widać to choćby po wynikach wspomnianego głosowania na serial roku, gdzie "Jessica" zajmuje pozycję nr 4, a jej mroczny kolega z Hell's Kitchen znalazł się parę oczek niżej.

Odpowiedź na pytanie, czemu panna Jones wygrywa ten pojedynek, prawdopodobnie jest prosta: "Daredevil" trafił przede wszystkim do męskiej części publiczności, tymczasem za "Jessicą Jones" szaleli w równym stopniu wszyscy. Dziewczyny chyba nawet bardziej, ze względu na mocno zaznaczony w serialu feminizm. Kiedy Jessica rzucała o ściany facetami i wychodziła krok po kroku z okropnej traumy, trudno było nie czuć odrobiny kobiecej dumy.

To mądrze napisana bohaterka, którą z miejsca się lubi i której słabości - ach, ta butelka whisky - czynią ją bardzo ludzką. Fenomen komiksowych seriali Netfliksa w dużej mierze wiąże się właśnie z tym, jak skonstruowano główne postacie. I Jessica, i Matt Murdock mają w sobie coś z antybohaterów (zwłaszcza ona), co z miejsca daje im przewagę nad innymi specami od ratowania świata. Mroczny klimat i wyśmienita realizacja też robią swoje.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15