15 seriali, które oglądacie (prawie) wszyscy

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

"Z Archiwum X"

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)


"Z Archiwum X" pobiło wszelkie możliwe rekordy w polskim FOX-ie - to najchętniej oglądany serial w historii kanału - i świetnie trzyma się również w Stanach Zjednoczonych. My na Serialowej też mamy wrażenie, że serial oglądają wszyscy. Co czasem prowadzi do ciekawych sytuacji.

Przykładowo komediowy odcinek "Mulder and Scully Meet the Were-Monster", uznany przez dawnych fanów za absolutną perełkę, zebrał też zaskakujące cięgi. Pisaliście, że to głupie, absurdalne i bezsensowne, wyraźnie przy tym nie pamiętając, że przecież takich głupich, absurdalnych i bezsensownych odcinków było kilka w historii "Z Archiwum X". Większość pisał Darin Morgan, większość zawierała budzące sympatię potwory, odjechane twisty i lekko slapstickowy humor. Dawni fani te odcinki pamiętają i uwielbiają do dziś.

Nasz wniosek jest więc taki, że dzisiejsza popularność "Z Archiwum X" bierze się po części z sentymentu - serial oglądają zagorzali niegdyś fani, ale też osoby, którym Mulder i Scully ledwie mignęli na ekranie w latach 90. - a po części z tego, że ci, którzy serial niegdyś uwielbiali, znów nakręcają modę na niego. W efekcie "Z Archiwum X" oglądają wszyscy, również publiczność, która nie widziała starych sezonów, bądź oglądała je dość pobieżnie.

Trudno powiedzieć, jakie będą dalsze losy serialu - pierwszy odcinek miał negatywne recenzje, a potem było w kratkę - niemniej jednak w tym momencie jest na niego prawdziwy szał. Taki, jakiego polski FOX jeszcze nie widział i jaki Serialowa ogląda tylko od czasu do czasu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15