Nasz top 10: Najlepsze seriale lutego 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. "American Crime" (skok z 5. miejsca)


Marta Wawrzyn: Jedyny serial, który nie dość że nie wyleciał z zestawienia, to jeszcze zaliczył mały skok. Nie bez powodu - "American Crime" w 2. sezonie jest jeszcze lepsze niż rok temu. Zwłaszcza w odcinkach z lutego, kiedy to doszło do tragedii, o której od początku było wiadomo, że nie da się jej uniknąć. Wciąż mam przed oczami matkę i syna, oczekujących w pustej jadłodajni na policję - takich emocji nie dostarczyło mi w zeszłym miesiącu chyba nic innego. Niby przez cały sezon misternie splatano ze sobą wątki, budując napięcie i przygotowując nas na nieuniknione, ale chyba nikt do końca nie było na to przygotowany.

Wskazanie palcem winnego nie jest w tym momencie możliwe, bo zawiodło wszystko - tzw. system, rodzina, konkretni ludzie. "American Crime", dokładnie tak jak przed rokiem, opowiada nam po prostu o tym, co jest nie tak z Ameryką. Krajem równych szans, gdzie podobno każdy może przejść drogę od pucybuta do milionera. W rzeczywistości rządzą pieniądze i ci, którzy je mają, a najlepiej to widać właśnie, kiedy spojrzy się na system edukacji, czyli tegorocznego niechlubnego "bohatera" sezonu.

Jak zwykle zachwycało mnie aktorstwo - w każdym odcinku ktoś się wyróżnia, nawet występy gościnne, jak Emily Bergl, nie przechodzą bez echa - a także to, że to wciąż ta sama kameralna opowieść, w której nikt nie histeryzuje bez potrzeby, choć przecież emocje są ogromne. Na 3. sezon nie liczę, ale obejrzyjcie koniecznie drugi, nawet jeśli nie znacie pierwszego.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA