Top 12: Najdroższe seriale w historii telewizji

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

9. "Gra o tron" - ok. 6 mln dolarów za odcinek

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)


Tak, tak, dobrze czytacie. "Gra o tron" nie jest wcale najdroższym serialem w historii. Z budżetem wynoszącym ok. 6 mln dolarów na odcinek mieści się w pierwszej dziesiątce gigantów. Najwięcej wydaje się tu na bitwy - odcinek "Blackwater" z bitwą o Królewską Przystań pochłonął 8 milionów, z kolei budżet odcinka z 5. sezonu z bitwą o Hardhome wyniósł prawdopodobnie kilkanaście milionów. Powyżej średniej wypada także pilot - wydano na niego 10 milionów.

A poza bitwami pieniądze idą tutaj na wszystko to, co cieszy nasze oczy: scenografię, kostiumy, efekty specjalne (smoki to droga rzecz!). Poza tym należy pamiętać, że "Gra o tron" jest gigantycznym przedsięwzięciem - zdjęcia powstają jednocześnie w kilku krajach, plany zdjęciowe wyglądają imponująco, a ekipy, które to ogarniają, są gigantyczne. Aktorzy z "Gry o tron" nie zarabiają i nie będą zarabiać milionów dolarów, bo to by wykończyło serial. Wszystko inne jest tu po prostu szalenie kosztowne.

I budżet z sezonu na sezon systematycznie rośnie. 6 mln to tak naprawdę koszt odcinków z pierwszego sezonu, teraz szacuje się, że odcinki kosztują już średnio ok. 7 mln. W 6. sezonie będzie prawdopodobnie znów trochę więcej.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA