Top 12: Najdroższe seriale w historii telewizji

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

5. "Przyjaciele" w finałowym sezonie - 10 mln dolarów za odcinek

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

Sitcomy są tanie w produkcji, a przynajmniej znacznie tańsze niż seriale dramatyczne. W końcu mamy tu zwykle kilka osób, które spędzają czas ciągle w tych samych pomieszczeniach, wymieniając się żartami. Można to produkować w dużej ilości za niewielkie pieniądze, no chyba że pojawia się przeszkoda w postaci obsady, domagającej się coraz lepszych warunków płacowych.

Teraz CBS płaci górę kasy trójce aktorów z "The Big Bang Theory", w sezonie 2003/2004 NBC płaciło po milionie szóstce serialowych "Przyjaciół". David Schwimmer, Jennifer Aniston, Matthew Perry, Lisa Kudrow, Courteney Cox i Matt LeBlanc przed erą "Przyjaciół" byli nieznanymi, młodymi aktorami, którzy na początku zarabiali po 22,5 tys. dolarów. W 10. sezonie wyglądało to jednak już inaczej.

Szóstka aktorów wynegocjowała sobie gaże, jakich nie miał wtedy (prawie) nikt w telewizji. Wszyscy zarabiali po milionie za odcinek, co stanowiło 60% wszystkich wydatków na serial. Gdyby "Przyjaciół" przedłużono na jeszcze jeden sezon, pojawiłby się problem, bo NBC prawdopodobnie nie byłoby w stanie już tyle płacić całej szóstce.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA