12 brytyjskich seriali, które warto teraz zobaczyć

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Poldark"


Marta Wawrzyn: W kategorii "kostiumowe guilty pleasure" "Poldark" równać się może chyba tylko z "Outlanderem" - a na pewno znajdą się tacy, którzy powiedzą, że go przewyższa. Już po paru pierwszych odcinkach grający główną rolę - XVIII-wiecznego Anglika, który powraca do rodzinnej Kornwalii po amerykańskiej wojnie o niepodległość - Aidan Turner stał się gwiazdą pierwszej wielkości, nie tylko dlatego, że bez koszulki wygląda jak marzenie.

To serial, który potrafi w każdym obudzić romantyka - jednym spodoba się piękna Kornwalia, innym dopracowane kostiumy, jeszcze innych literacki sposób narracji, serialowe romanse czy tło społeczne. Serialowy "Poldark" powstał na motywach powieści Winstona Grahama i te jego literackie korzenie dobrze widać. A poza tym widać, że Brytyjczycy naprawdę potrafią robić produkcje kostiumowe, które wcale nie muszą kosztować majątku, a wyglądają najlepiej na świecie.

Zdjęcia do 2. sezonu zakończono na początku marca, więc efekt końcowy powinniśmy zobaczyć jeszcze zanim skończy się wiosna. Jeśli przegapiliście 1. sezon w TVP, to pora nadrobić go teraz. O przyjemniejszy serial kostiumowy naprawdę niełatwo.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA