12 brytyjskich seriali, które warto teraz zobaczyć

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Cuckoo"


Mateusz Piesowicz: Seriale, które w trakcie emisji tracą swoją największą gwiazdę, rzadko w ogóle kontynuują swój żywot, a takie, które pomimo tego nie obniżają jakości, to już w ogóle ewenement. "Cuckoo" należy do tej drugiej grupy.

Najchętniej oglądany sitcom w historii BBC Three przeżył swoją stratę po pierwszym sezonie, gdy obsadę opuścił robiący karierę za oceanem Andy Samberg. Twórców to jednak nie zraziło i tytułowego bohatera, granego przez Samberga hippisa i lekkoducha Cuckoo, zastąpili gwiazdą "Zmierzchu" Taylorem Lautnerem. Choć pomysł wydawał się karkołomny, tutaj działa na tyle dobrze, że serial doczekał się już trzech serii, a niedawno otrzymał zamówienie od razu na dwie kolejne.

"Cuckoo" opiera się na prostym schemacie – do domu typowej (przynajmniej tak się wydaje na początku) angielskiej rodziny Thompsonów trafia świeżo poślubiony mąż ich córki, który jest tak daleki od ideału, jak to tylko możliwe. Szczególnie znalezienie wspólnego języka z ojcem, Kenem (Greg Davies), jest wyjątkowym wyzwaniem. Nietrudno się jednak domyślić, że w końcu, po serii niecodziennych wydarzeń, do tego dojdzie.

W kolejnych sezonach Cuckoo zastępuje jego syn (sprawdzałem, rzeczywiście, opierając się różnicy wieku z serialu, Samberg mógłby być ojcem Lautnera), Dale, równie ekscentryczny, choć nie całkiem identyczny, jak ojciec. Serial to oczywiście zbiór mniej i bardziej udanych gagów, składających się na błahą fabułkę, ale trzeba przyznać, że całość ogląda się po prostu przyjemnie. Twórcom udało się stworzyć galerię barwnych, nietuzinkowych postaci, których łatwo polubić, swoje robi też świetnie czująca się w swoim towarzystwie obsada.

Na Netfliksie znajdziecie dwa pierwsze sezony w polskiej wersji językowej, trzeci przed chwilą zakończył się w telewizji, a że całość to tylko dwadzieścia półgodzinnych odcinków, ogląda się je błyskawicznie. Lekka rozrywka w brytyjskim wydaniu to rzecz w sam raz na deszczowe dni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA