12 brytyjskich seriali, które warto teraz zobaczyć

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"The Aliens"

"The Aliens" (Fot. E4)

"The Aliens" (Fot. E4)


Marta Wawrzyn: Serial o kosmitach, który tak naprawdę nie jest serialem o kosmitach. Bo ci wyglądają jak ludzie i zachowują się jak ludzie, a jednak są od 40 lat zamknięci w getcie, traktowani jak gorszy gatunek i zmuszani do wykonywania najgorszych prac po "ludzkiej" stronie miasta, jeśli chcą w ogóle marzyć o lepszym życiu. Coś Wam to przypomina? Tak, tak, podobnie jak na przykład "Humans", "The Aliens" komentuje, i to czasem bardzo ostro, to, jak w Europie Zachodniej traktuje się imigrantów.

Ale ponieważ serial stworzyła brytyjska telewizja E4 - która kiedyś dała światu "Misfits" - nic tu nie jest nudne ani szablonowe. Wręcz przeciwnie, serial bywa bardzo niegrzeczny, nie brak tu przekleństw, przemocy, akcji, czarnego humoru i kompletnie pokręconych pomysłów. Całość wydaje się dość surowa jak na współczesną telewizję, co oczywiście jest zamierzone. Trochę brakuje mi wrażenia, że jest to świeży pomysł - jeśli widzieliście "Misfits", nie wyda Wam się to aż tak oryginalne - ale i tak mogę patrzeć bez końca na Brytyjczyków ganiających się po blokowiskach w kolejnych napadach twórczego szaleństwa.

Nie zawodzi grający główną rolę Michael Socha, który wciela się w strażnika granicznego, pilnującego ruchu pomiędzy ludzkim miastem a zamieszkiwaną przez kosmitów Troją. Jest czego pilnować, bo gangsterzy z obu stron ciągle próbują przemycać włosy kosmitów, traktowane jak narkotyk.

Krótko mówiąc, "The Alients" wypada nieźle. Serial ma swój styl, fajną obsadę, zabawne dialogi i sporo akcji. Nie wywołuje efektu WOW, nie zmienia świata, ale jako typowa rozrywka sprawdza się świetnie. I cały czas udowadnia, że jeśli tylko będzie chciał, spokojnie może stać się czymś więcej.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA