Hity tygodnia: "Preacher", "Gra o tron", "Outlander", "Person of Interest", "The Americans"

1 2 3 4 5

"Outlander" - sezon 2, odcinek 7 ("Faith")

"Outlander" (Fot. Starz)

"Outlander" (Fot. Starz)


Marta Wawrzyn: Kolejny dowód na to, że "Outlander" wyspecjalizował się w przedstawianiu z wyczuciem trudnych tematów. "Faith" był zdecydowanie jednym z najlepszych, najbardziej emocjonalnych odcinków całego serialu - od pierwszych scen, w których zobaczyliśmy oszalałą z rozpaczy Claire po urodzeniu martwego dziecka, aż do scen ostatnich, w których okazało się, że ta niezwykła para może razem przezwyciężyć naprawdę wszystko.

Odcinek od początku do końca był wielkim popisem aktorskim Caitriony Balfe, która zasłużenie dostała tytuł "Performer of the Week" serwisu TVLine, wygrywając nawet z Evą Green, która przecież też pokazała cuda w butelkowym odcinku "Penny Dreadful". Niezależnie od tego, czy oglądaliśmy Claire załamaną, czy podejmującą trudne decyzje, czy odnajdującą odrobinę humoru w przerażających sytuacjach - ach, ta jej zaskoczona mina, kiedy król Francji zrobił swoje w zaledwie kilka sekund! - Balfe była tak samo prawdziwa i po prostu wielka.

Choć francuska przygoda w ostatecznym rozrachunku lekko mnie rozczarowała, jej zakończenie okazało się wyśmienite. "Outlander" to melodramat w najlepszym wydaniu - świadomy tego, co robi, i z wyczuciem poruszający się po rejonach, których inne seriale się obawiają.

1 2 3 4 5
REKLAMA