Nasz top 10: Najlepsze seriale maja 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

1. "Żona idealna" (skok z 10. miejsca)

"Żona idealna" (Fot. CBS)

"Żona idealna" (Fot. CBS)


Mateusz Piesowicz: Ten miesiąc nie mógł mieć innego zwycięzcy. "Żona idealna" zakończyła się w sposób spektakularny i skromny jednocześnie, bo choć obyło się bez wielkich fajerwerków (które tutaj by po prostu nie przystały), to ostatni odcinek miał siłę rażenia pioruna. Wiadomy policzek z miejsca znalazł się wśród najbardziej pamiętnych scen całego serialu i z pewnością długo nie da o sobie zapomnieć.

Finał był więc taki, jaki być powinien. Nieoczywisty, trudny, stawiający więcej pytań, niż udzielający odpowiedzi, a jednak piekielnie satysfakcjonujący. Sprawiający, że lata oglądania nie poszły na marne i wyraźnie do czegoś zmierzały. Alicia Florrick nie zasługiwała na banalny koniec, bo nie była banalną bohaterką. A przede wszystkim, jej historia nigdy nie należała do prostych i inne jej zakończenie byłoby, nomen omen, policzkiem wymierzonym widzom przez twórców.

Marta Wawrzyn: "Żona idealna" ma niesamowicie kontrowersyjne zakończenie, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia. A już zwłaszcza w tym policzku, który miał uświadomić i nas, i samą Alicię Florrick, jak bardzo ona się zmieniła. Cieszę się, że Robert i Michelle Kingowie mieli jaja, żeby zrobić to po swojemu, czyli mocno i bez lukru. Historia Alicii Florrick nabrała dodatkowego smaku dzięki temu, że skończyła się w tak mało hollywoodzki sposób.

Czekam na spin-off i jestem ciekawa, czy usłyszymy w nim o (pewnie już wreszcie byłej) żonie upadłego gubernatora Illinois. A jeśli tak, to w jakim kontekście. Moim zdaniem ona w tym momencie może wrócić do polityki (bo przecież nie do tego nieszczęsnego sądu, który wyznacza kaucje w zabójczym tempie). Chciałabym prędzej czy później się dowiedzieć - choćby z jakiegoś dialogu gdzieś na marginesie - co się z nią dzieje. A na razie wypada podziękować Kingom za te fantastyczne siedem lat.

Polecamy także: 21 momentów z "Żony idealnej", które zapamiętamy>>>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA