Hity sezonu 2015/'16 - najlepsze seriale dramatyczne

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

"Penny Dreadful" - sezon 3

"Penny Dreadful" (Showtime)

"Penny Dreadful" (Showtime)


Marta Wawrzyn: Najbardziej stylowy telewizyjny horror. Jeden z najbardziej niedocenianych obecnie seriali. Wiktoriańska uczta dla oka. Poezja w dialogach i muzyczna doskonałość w wykonaniu Abla Korzeniowskiego. Wybitne aktorstwo. Ciekawe momenty feministyczne. Sprawiające frajdę spotkania przedstawicieli różnych potwornych gatunków. A wszystko to zgrabnie zmiksowane ze sobą w opowieść, która toczy się swoim tempem, dobrze wiedząc, dokąd zmierza.

W 3. sezonie twórca serialu, John Logan - chyba przewidując możliwy koniec - dużo czasu poświęca na podróże w przeszłość i wypełnianie luk. Poznaliśmy więc nieźle historię Ethana Chandlera, zajrzeliśmy do przeszłości Potwora i ze zdziwieniem odkryliśmy jego dawną relację z panną Ives. Wylądowaliśmy w pokoju bez klamek, gdzie mogliśmy zobaczyć pojedynek aktorski na najwyższym poziomie. Zwiedziliśmy ciemne zaułki Londynu, amerykańską pustynię, a nawet Afrykę i dla kontrastu Arktykę. Byliśmy też świadkami narodzenia się armii kobiet, które nie chcą więcej być poniżane. A główną atrakcją okazał się pewien Pan Słodziutki, który kiedy trzeba potrafi pokazać kły.

Ponieważ do końca sezonu zostało kilka odcinków, nie wiem, czy przypadkiem nie chwalę dnia przed zachodem słońca. Ale nawet jeśli tak jest, bardzo mi to nie przeszkadza. "Penny Dreadful" to jeden z tych seriali, które ogląda się nie tylko dla fabuły - i co jak co, ale klimat na pewno się nie zmieni, aktorzy nie zaczną nagle gorzej grać, a wspaniała scenografia nie zniknie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
REKLAMA